Wkraczając po raz pierwszy do świata internetowych randek wiele osób posiada mylne mniemanie, że jest to o wiele łatwiejsze niż randkowaniu w świecie rzeczywistym i w końcu przekonują się, że jest zupełnie inaczej. W rzeczywistości, randkowanie online może być równie trudne, jak podejście do kogoś w barze, ale mamy kilka porad, które powinny trochę wszystko ułatwić. Tysiące osób, które poznały się w Internecie bierze ślub co roku, a ty postępując według naszych wskazówek przybliżysz się do tego magicznego dnia. Pokażemy ci jak skonfigurować swój profil dla mężczyzn i kobiet, jakie wybrać podejście i jak przejść do pierwszej randki. Zerknijmy zatem na to, co przygotowaliśmy!

Profil

Twój profil na portalu randkowym to reklama ciebie, więc jeśli nie jest ciekawy, to wzbudzi niewielkie zainteresowanie. Z tego powodu, zawsze powinieneś zamieszczać anegdoty raczej niż po prostu wymieniać swoje zainteresowania. Przy milionach użytkowników serwisów randkowych, duży odsetek z nich po prostu wylicza najważniejsze informacje o sobie, ale to już nie odnosi skutku. Zamiast pisać „lubię sport” napisz „jestem członkiem drużyny X”.

Zawsze powinieneś jasno wyrażać się na swoim profilu i unikać sarkazmu, ponieważ w Internecie nie jest to zbyt dobrze odbierane. Bez możliwości usłyszenia tonu głosu ciężko rozpoznać sarkazm i lepiej jest go unikać dopóki nie spotkasz się z kimś twarzą w twarz. W rzeczywistości jeśli napisałeś cokolwiek, co wydaje ci się, że może zostać opacznie odebrane to bezpieczniej będzie to usunąć i napisać to jeszcze raz, bardziej wyraźnie.

Podstawowy przewodnik po randkowaniu onlineZdjęcie

Rejestrując się na serwisie randkowym najwięcej czasy poświęca się na zdjęcie profilowe. Poświęcamy godziny porównując różne zdjęcia i prosimy przyjaciół o pomoc w wyborze tego, na którym wyglądamy najlepiej.

Jeśli nie masz zdjęcia profilowego to otrzymasz zdecydowanie mniej wiadomości i odpowiedzi. Użytkownicy Internetu są bardzo wyczuleni na cyberprzestępczość i wszystko co się z tym wiąże więc po prostu będą ignorować wiadomości od kogoś, kto nie dodał zdjęcia profilowego.

Przy wyborze zdjęcia należy przede wszystkim pamiętać, że należy unikać zdjęć grupowych, bo nikt nie będzie w stanie określić, która z osób na zdjęciu to ty. Niektórzy mogą także pytać czy któraś z osób na zdjęciu (niekoniecznie ty) jest wolna. Zawsze uśmiechaj się na zdjęciach i bądź w centrum uwagi. Jeśli to podstawowe zdjęcie będzie spełniało powyższe wymagania to możesz dodać trzy lub cztery zdjęcia, na których nie jesteś jedyną osobą i każdy będzie w stanie cię rozpoznać.

Jeśli chcesz popisać się pewnością siebie możesz umieścić zdjęcie, które przedstawia całe twoje ciało. Generalnie, sugeruje się dodawać normalne zdjęcia, ale „selfie” też mogą wzbudzić pozytywne reakcje. Zdjęcia zrobione telefonem komórkowym na wyciągnięcie ręki mogą sprawić, że osoby przeglądające twój profil poczują bliskość ciebie jako człowieka. Ponadto, pokaże to także, że jesteś osobą przystępną i nie bierzesz wszystkiego na poważnie.

Wyślij wiadomość

Świetną rzeczą w randkowaniu online jest fakt, iż zupełnie niweluje ono role przypisywane płciom i kobiety mogą wysyłać wiadomości do mężczyzn tak samo jak oni do kobiet. Jednak, wiadomość rozpoczynająca znajomość musi równie dobra niezależnie od płci. Jeśli chodzi o zwiększenie twojej szansy na otrzymanie odpowiedzi to zawsze powinieneś zrobić wzmiankę o profilu osoby, do której piszesz.

Najnowsze badania pokazują, że istnieją trzy wyrażenia, które najczęściej zasłużyły sobie wiadomość zwrotną „zauważyłem, że”, „wspomniałeś, że” i „dobry gust”. Jeśli zdecydujesz się skomplementować czyjś wygląd to unikaj tandetnych tekstów, a najlepiej skomplementuj coś, o czym osoba wspomina na swoim profilu.
Podstawowy przewodnik po randkowaniu online

Kolejną ważną kwestią jest długość wiadomości. Niektórzy piszą nieustannie przez dziesięć minut, podczas gdy inni poświęcają na napisanie wiadomości kilka sekund. Ważne, aby pamiętać, że to tylko wstępna wiadomość więc nie musisz opisać w niej historii swojego życia. Badania sugerują, że 200 znaków to odpowiednia długość, a im dłuższa wiadomość tym mniejsze prawdopodobieństwo otrzymania odpowiedzi.

Wielokrotne wiadomości

Mimo tego, że nie rozmawiałbyś jednocześnie z dwiema osobami w barze, to randkowanie online jest zupełnie inne i musisz nauczyć się korzystać z tego, co masz pod nosem. Większość portali randkowych zrzesza setki tysięcy użytkowników i nigdzie nie jest powiedziane, że nie możesz rozmawiać z kilkoma osobami na raz. W rzeczywistości, z im większą ilością osób rozmawiasz tym bardziej prawdopodobne, że znajdziesz kogoś z kim masz dużo wspólnego. Oczywiście jeśli relacja stanie się bardziej poważna to powinieneś przestać wymieniać wiadomości z innymi. Jednak dopóki tak nie jest możesz śmiało korzystać z zalet randkowania online.

Nie baw się w gierki

Nigdy nie baw się w gierki i zostawiaj nikogo w zawieszeniu, bo po prostu znajdzie kogoś innego. Pamiętaj, że każdy rozmawia z innymi poza tobą więc jeśli zdecydujesz się zgrywać luzaka przez kilka dni, to druga osoba nie przestanie rozmawiać z innymi. Świat randkowania w sieci może podżegać zazdrość więc jeśli naprawdę jesteś kimś zainteresowany to bądź bezpośredni i powiedz tej osobie o tym zanim ktoś inny cię uprzedzi.

Jednak istnieją pewne ograniczenia co do ilości wysłanych wiadomości do tej samej osoby. Jeśli nie otrzymałeś odpowiedzi po pierwszej wiadomości to zawsze możesz wysłać kolejną, ponieważ pierwsza mogła pozostać niezauważona (lub ktoś nie miał czasu, aby odpowiedzieć). Jednak jeśli o drugiej wiadomości wciąż nie otrzymasz wiadomości zwrotnej to znak, że lepiej się poddać i przejść dalej.

Następny krok

Wymienianie wiadomości online może być świetne, ale jeśli zbyt długo się wstrzymujesz to iskierka zgaśnie i do spotkania nie dojdzie. Jeśli nie chcesz podawać numeru komórki to bądź osobą, która wykona telefon. Rozmowy telefoniczne mogą być niezręczne, ale nie tak jak spotkanie w cztery oczy, więc jeśli podczas rozmowy przez telefon nie wyczujesz chemii to na spotkaniu osobiście też pewnie jej nie będzie. Jeśli dobrze wam się rozmawia to warto zrobić następny krok i umówić się na randkę.

Podstawowy przewodnik po randkowaniu onlinePierwsza randka

Kiedy już zaczniecie ze sobą rozmawiać i odbyliście rozmowę telefoniczną i okazało się, że dobrze wam się gada to z pewnością będziecie chcieli iść na idealną pierwszą randkę. Zazwyczaj po drugiej osobie można ocenić jak bardzo jest tobą zainteresowana i na tej podstawie podjąć decyzję czy powinniście pójść na lunch czy kolację.

Obie te opcje mają wady i zalety, bo lunch może być krótki, ale nie da wystarczająco dużo czasu, aby omówić różne sprawy. Kolacja może być wystarczająco długa, aby przeprowadzić poważniejsze rozmowy jednak za długa jeśli okaże się, że druga osoba nie jest taka, jak się tego spodziewałeś. Jeśli chodzi o drugą opcję to czasami zdarzają się fałszywe lub edytowane profile i w takim wypadku masz pełne prawo grzecznie skrócić randkę.

Wyłączność

Po udanej pierwszej, a nawet drugiej czy trzeciej randce możesz czuć się w gotowości, aby zrobić sobie przerwę od randkowania online, aby skupić się na tej nowej osobie. Jednak czy partner czuje tak samo? Jedyny sposób, aby się o tym przekonać to zadać to pytanie podczas rozmowy. Dopóki tego nie zrobisz to obydwoje będziecie żyć w niepewności. Jeśli druga osoba jest gotowa to obydwoje możecie przejść dalej i spróbować być ze sobą. Jeśli okaże się, że jesteście na innym etapie to swobodnie możesz rozmawiać z innymi ludźmi.

Kończenie związków

Niezależnie o tego czy związek zaczyna się online czy offline zasady zrywania pozostają bez zmian. Mimo tego, że kuszącym może być poleganie na mailach i zakończenie związku w ten sposób, to zawsze powinieneś traktować ludzi z szacunkiem i albo rozstać się z nimi rozmawiając przez telefon albo osobiście. W końcu powinno się traktować ludzi tak samo, jak chce się być traktowanym przez innych w tej samej sytuacji.

Podstawowy przewodnik po randkowaniu onlineDbaj o bezpieczeństwo

W trakcie wszystkich wymienionych powyżej etapów najważniejszą rzeczą, o którą powinieneś zadbać jest bezpieczeństwo. Obejmuje to: nie podawanie danych osobowych, nie podawanie danych finansowych, spotykanie się w miejscu publicznym, upewnienie się, że ktoś wie, że jesteś na randce itd.

Jeśli chcesz się czuć jeszcze bezpieczniej to możesz poprosić przyjaciela, aby włóczył się za wami. Nie musi siedzieć obok ciebie i obserwować jak rozwija się randka, ale może trzymać się w zasięgu wzroku i wypatrywać ustalonych sygnałów „dobrze” i „źle”. Jeśli randka trwa dłużej niż się spodziewałeś to upewnij się, że powiadomisz kogoś o tym fakcie.

Cierpliwość jest kluczem

W przypadku randkowania online niektórym udaje się znaleźć miłość przy pierwszej próbie, podczas gdy inni poświęcają lata zanim znajdą kogoś z kim nawiążą kontakt. Z tego powodu, zawsze powinieneś zachować cierpliwość i każdego dać równe szanse. Możesz nie poczuć z kimś chemii od razu, ale może to wynikać z tego, że druga osoba jest po prostu nieśmiała. Daj jej czas na wyjście ze swojej skorupy, a może się okazać, że znajdziesz kogoś wyjątkowego.

Wiedz, gdzie szukać

Na koniec podamy ci kilka najbardziej popularnych serwisów randkowych w Internecie. Każda z tych stron posiada ogromną ilość użytkowników. Pamiętając o powyższych wskazówkach powinieneś zrobić postępy. Determinacja przede wszystkim!

Match – ponad 20 milionów użytkowników, Match to jedna z najpopularniejszych stron, mówi się, że ćwierć miliona osób rocznie znajduję partnera na tej stronie.

eHarmony – ta strona korzysta z pytań sprawdzających kompatybilność, aby znaleźć i połączyć ze sobą odpowiednich użytkowników. eHarmony powstała z myślą o tych, którzy szukają poważnych związków, chroni dane osobowe przez użycie własnego systemu mailowego i telefonicznego.

Perfectmatch – Perfectmatch oferuje darmowe testy osobowości, a dopiero potem pobiera opłaty za różne funkcje na stronie. Generalnie, ta strona jest idealna dla osób, które są odrobinę starsze i chcą się ustatkować.

Yahoo! Personals – Jedyne czego potrzebujesz, aby dołączyć do tego serwisu randkowego to konto mailowe na Yahoo!. Po rejestracji otrzymasz dostęp do wielu funkcji, włącznie z opcją czatu.

Podstawowy przewodnik po randkowaniu online

OkCupid – Na tym portalu możesz porównywać swój profili z profilami innych osób, jednocześnie korzystając z wielu funkcji w ofercie. OkCupid chwali się randkowaniem online, siecią społecznościową, a nawet testami kompatybilności.

JDate – To najbardziej popularny portal randkowy w społeczności żydowskiej oraz świetne miejsce do nawiązywania kontaktów, niezależnie od tego czy szukasz przyjaciół czy partnerów. Poza tym, serwis organizuje wiele wydarzeń dla Żydów singli.

mm

Portalerandkowe24 jest najlepszym miejscem na porady i wskazówki dotyczące randek internetowych. Sprawdziliśmy wszystkie serwisy randkowe, abyś TYmiał pewność najlepszych wrażeń z internetowych randek.

scroll up