Badania pokazują, że przynajmniej 1 na 3 szczęśliwe pary poznała się dzięki randkowaniu online. W świecie skupionym na mediach społecznościowych prawie wszystko co robimy jest zależne od Internetu. Niezależnie od tego czy szukasz nowej pracy, kontaktujesz się ze znajomymi, szukasz dobrej opiekunki do dziecka czy rezerwujesz stolik w eleganckiej restauracji. Nikogo nie powinno dziwić, że znalezienie mężczyzny albo kobiety na randkę także odbywa się przez Internet.

Dla niektórych stworzenie profilu na portalu randkowym może być przerażające. Nie jest łatwo pokazać się jako towar i nie wyjść na zdesperowanego albo zarozumiałego. Zapytaliśmy zespół ekspertów o to, co należy zrobić, aby stworzyć profil, który zostanie zauważony.

JAK STWORZYĆ SKUTCZNY PROFIL ONLINE:

 • Poproś znajomych o pomoc:  Poproś znajomych, aby przeczytali twój profil i podpowiedzieli co powinnaś na nim umieścić. Czasami zdarza się, że twoi znajomi znają cię lepiej niż ty sama.
 • Nie pisz banałów: Nie używaj zdań, które piszą wszyscy, jak np. „lubię długie spacer po plaży” albo „lubię oglądać zachód słońca”. Kto tego nie lubi? Dodaj stwierdzenia, które wzywają do działania i najlepiej zawierają jakieś wyjątkowe treści. Ile przeczytałaś już profili, na którym było napisane „Lubię chodzić po deszczu z parasolką”? Czy taka osoba jest kimś kogo chcesz poznać?
 • Wymień interaktywne hobby: Ludzie wizualizują sobie, w jaki sposób będą mogli uczestniczyć w twoim skomplikowanym życiu. Daj im taką możliwość wymieniając rzeczy, do których będą mogli się w jakiś sposób odnieść. Nazywanie siebie „wielbicielką internetu” albo „kinomaniaczką” implikuje, że często siedzisz w domu. Wymień rzeczy, które uwzględniają zaangażowanie innych (np. biwakowanie, koncerty albo gra w siatkówkę).
 • Randkowanie online – Spraw, aby Twój profil online się wyróżniałDodawaj zdjęcia w akcji: Zdjęcia profilowe, które pokazują, co kochasz robić określają cię w oczach innych. Jeśli pokażesz jak zjeżdżasz z góry na nartach z wielkimi uśmiechem na twarzy to ludzie będą chętniej zareagują na twój profil. Takie zdjęcia pokazują szczerość, a przecież zdjęcie jest warte więcej niż tysiąc słów.
 • Bądź pozytywna: Zawsze mów o sobie pozytywnie. Traktuj swój profil online jako swoje CV. Jeśli miałabyś pokazać profil swojemu potencjalnemu pracodawcy to wspomniałabyś powody, dla których nie powinien cię zatrudnić? Oczywiście, że nie. Na swoim profilu online podkreśl swoje pozytywy.
 • Nigdy nie przesadzaj: Nie ma sensu podkolorowywanie lub kłamanie na temat czegokolwiek, partner i tak pozna twój prawdziwy wzrost, dostrzeże wypadające włosy albo pozna twój prawdziwy zawód, kiedy spotkacie się osobiście. Rozpoczynanie znajomości od kłamstwa nie należy do najlepszych i prawdopodobnie nie zaowocuje drugą randką. Nawet jeśli szczerość nie maluje cię w najlepszych barwach to kłamanie może być bardziej szkodliwe.
 • Bądź konkretna: Nie bądź zdawkowa – podawaj konkretne odpowiedzi na zadawane pytania. Nap przykład, nie mów tylko, że „lubisz podróżować”. Powiedz dokąd lubisz jeździć i co lubisz tam robić.
 • Na bieżąco aktualizuj swój profil: Postaraj się, aby twój profil był aktualny i zawierał najnowsze przygody, zmiany pracy, a co najważniejsze twoje aktualne zdjęcie.
 • Randkowanie online – Spraw, aby Twój profil online się wyróżniałKorzystaj z korektora pisowni: Błędy w tekście na profilu wskazują na twój poziom wykształcenia i brak rozwoju. Skorzystaj z funkcji, którą oferuje większość procesorów tekstu, aby stworzyć dobrze napisany profil. Możesz skorzystać z pomocy tego korektora gramatyki online.
 • Uśmiechaj się: Najnowsza ankieta pokazała, że 96% osób woli uśmiechnięte zdjęcia profilowe od tych, które są próba pokazania seksownego wyrazu twarzy. Pokaż swoje perłowo białe żeby w szczerym uśmiechu.
 • Dodawaj aktualne zdjęcia: Nie dodawaj zdjęć, które są starsze niż rok. Częstą frustracją osób, które poznają się online jest fakt, że zdjęcie profilowe nie odzwierciedla tego, jak wyglądają naprawdę. Dodawanie jak najbardziej aktualnych zdjęć może zminimalizować ten problem.
 • Nie paplaj: Nikt nie chce poznać historii twojego życia zaraz po poznaniu. Z pewnością nikt nie chce czytać „Wojny i Pokoju”, kiedy ogląda twój profil. Niech twoje odpowiedzi będą krótkie i treściwe. Zwięzłość jest kluczowa jeśli chcesz zachęcić innych do poznania cię lepiej.
 • Baw się: Osoby lubią spędzać czas z kimś, kto wywołuje u nich uśmiech. Pokaż swoją zabawną stronę. Rozśmieszenie kogoś może być idealnym przełamaniem lodów.
 • Bądź obecna na zdjęciu: Nie dodawaj zdjęcia profilowego, na którym jesteś jedną z wielu osób. Powinnaś znajdować się na środku zdjęcia z przodu, jeśli dodajesz takie, na którym nie jesteś sama. Wymaż lub wytnij innych ze zdjęcia jeśli masz taką możliwość.
 • Ciesz się słońcem: Badania pokazują, że zdjęcia robione latem są bardziej urzekające niż te robione w innych warunkach pogodowych.

ZNALEZIENIE DOBREGO PARTNERA NA RANDKĘ:

 • Pozytywność: Jeśli ktoś zacznie narzekać na swojego eks, znajomych albo szefa czy cokolwiek innego na swoim profilu idź dalej. Jeśli narzekają online to wyobraź sobie czego będziesz musiała się nasłuchać osobiście.
 • Skupienie na sobie: Nie ma nic złego w mówieniu o sobie, ale jeśli osoba, z którą rozmawiasz nie zadała ci ani jednego pytania ani nie dopuściła cię do głosu, idź dalej. Ta osoba mówi do ciebie, a nie rozmawia z tobą.
 • Harmonogram: Jeśli wszystkie zdjęcia, które dodaje konkretna osoba są zrobione w klubie, to prawdopodobnie nie spodoba ci się spędzanie z nią czasu jeśli wcześnie chodzisz spać.
 • Diatryba: Jeśli profil jest rozwlekły i pokazuje zerową edycję to trafiłaś na kogoś, kto nie wie jak się pohamować.
 • Charakter: Jeśli na czyimś profilu pojawiają się znajomi i rodzina chociaż kilka razy lub jeśli dana osoba lubią wolontariat lub pomaganie innym to jest to dobry znak. Pokazuje to, że dana osoba ma dobre usposobienie i nie jest kompletnie skupiona na sobie.

Randkowanie online – Spraw, aby Twój profil online się wyróżniałPodsumowując, jeśli twój profil online będzie jak najlepszy to pozwoli ci to poznać idealnego partnera. To właśnie twój klucz do randkowego sukcesu online. Przeczytaj tutaj czego oczekują mężczyźni od randkowania online i pierwszego spotkania z kobietą.

Przede wszystkim bądź wyluzowana i baw się dobrze. W końcu robisz to nie po to, aby wywierać na sobie presję i się stresować tylko, aby czerpać z tego przyjemność.

 

mm

Witaj! Jestem tutaj redaktork¹ i spêdzi³am wiele lat próbuj¹æ znaleŸæ swoj¹ mi³oœæ w internecie. Na szczêœcie uda³o mi siê! 🙂 Dam ci moje najlepsze rady odnoœnie randkowania w internecie jako kobieta.

scroll up