Spotkanie po raz pierwszy z obcą osobą może być onieśmielające, szczególnie jeśli już kiedyś ci się to przytrafiło i nie poradziłeś sobie zbyt dobrze.

Program na kanale MTV pt. „Catfish” polega na znajdowaniu osób, które udają, że są kimś innym online i demaskowaniu ich. Możesz uniknąć takich incydentów postępując według poniższych wskazówek:

Jeśli jesteś gotów spotkać się z partnerem online osobiście to najważniejszą rzeczą, o której powinieneś pamiętać to, aby być sobą. Nigdy nie próbuj być kimś innym, bo wyjdziesz na pozera. Takie zachowanie jest nieszczerze. Przeczytaj więcej tutaj o wskazówkach dla mężczyzn, a tutaj dla kobiet.

Ubierz się ładnie na pierwsze spotkanie z osobą, z którą rozmawiałeś w sieci randkując online. Nie ubieraj się jak ktoś, kim nie jesteś, zaprezentuj się jako osoba, która jest dumna ze swojego wyglądu  która wykorzystuje jak najlepiej to, co ma.

Nie bądź zbyt ufny na początku. Być może rozmawialiście ze sobą online przez miesiąc, ale pierwsze spotkanie powinno odbyć się w miejsc publicznym, może nawet w towarzystwie znajomego. Jeśli osoba jest uczciwa to nie będzie miała z tym problemu.

Profesjonalni oszuści poświęcają czas na stworzenie więzi z ludźmi online i wypracowanie zaufania. Jeśli ktoś będzie chciał się spotkać z tobą sam na sam w niezaludnionym miejscu to powinna się zapalić w twojej głowie czerwona lampka ostrzegawcza. Towarzyszący ci na randce znajomy zawsze może was opuścić, gdy poczujesz, że wszystko jest w porządku.

mieć randkę

Porozmawiaj z osobą, z którą się spotykasz dzień prze randka, aby zredukować napięcie i niezręczność sytuacji. Jeśli zrobicie przerwę w korespondencji i nagle spotkacie się twarzą w twarz to możecie poczuć się nienaturalnie i niekomfortowo. Będąc tego świadom, przeczytaj tutaj kilka wskazówek o tym, jak zacząć rozmowę.

Twoja randka nie musi obejmować kolacji. Spotkanie na drinka może być bardziej swobodne i luźne. Randka z kolacją sprawi, że poczujesz się jakbyś szedł na rozmowę o pracę. Nie ma nic złego we wspólnej kolacji po tym, jak już poznacie się lepiej, bo będziecie mieli punkt zaczepienia do rozmowy i będziecie mogli dowiedzieć się o sobie więcej.

Nie bądź świętoszkiem – flirtuj! Być może w sieci nie robiłeś tego tak często, ale flirtowanie na żywo to zupełnie inna bajka. Obejmuje dotyk, uśmiechy i wspólne żarty. Pozwala także twojemu partnerowi odczytywać jeżyk twojego ciała i znaki, których nie przekażesz przez ekran komputera.

Upewnij się, że w rzeczywistości zachowujesz się tak samo, jak online. Chcesz, aby osoba, z którą się spotykasz zobaczyła, że na randkę przyszła tama sama osoba. Sposób w jaki się zachowujesz i wypowiadasz przez wiadomości powinien być taki sam jak w rzeczywistości.

Jeśli jest coś, co do czego nie byłeś szczery to przyznaj się do tego jak najszybciej, najlepiej jeszcze przed spotkaniem. Najgorszą rzeczą jaką możesz zrobić to zacząć nową znajomość od kłamstwa. Byciem nieszczerym niszczy twoją wiarygodność i zaufanie wypracowane o początku relacji.

Po prostu spędź miły dzień i nie wywieraj na sobie presji, nie wiesz czy uda ci się spotkać swojego idealnego partnera.

 

mm

Portalerandkowe24 jest najlepszym miejscem na porady i wskazówki dotyczące randek internetowych. Sprawdziliśmy wszystkie serwisy randkowe, abyś TYmiał pewność najlepszych wrażeń z internetowych randek.

scroll up