Denerwujesz się przed randką? Poświęcasz pół dnia na wybranie odpowiedniego stroju? Podczas randki bezustannie trajkoczesz, a potem odtwarzasz wszystko w głowie?

Jest wiele niepisanych zasad randkowania, w których czasem ciężko się połapać. Poza tym, jeśli byłeś już na kilku złych randkach, to powrót do gry może być przerażający. Pamiętaj jednak, że randkowanie to dobre doświadczenie i powinno wzbogacić twoje życie, nie powinieneś czuć się do tego zmuszany. Oto kilka prostych wskazówek, które pomogą ci uniknąć stresu i zorganizować udaną randkę:

Skup się na czymś innym

Upewnij się, że masz inne plany w dniu, w którym wybierasz się na randkę. Jeśli nic nie zaplanujesz to cały dzień spędzisz na rozmyślaniu o randce, co z kolei sprawi, że będziesz zbyt nerwowy. Jednocześnie za bardzo wzrosną oczekiwania jakie masz wobec randki i tego co druga o tobie pomyśli. Zatem zajmij się czymś przed randką, żeby zając czymś także swoją głowę.

Poczuj się dobrze w swojej skórze

To ważne, aby pokazać zarówno mężczyznom jak i kobietom, że dobrze czujesz się ze sobą. Pokaż drugiej osobie, że jest mile widziana w Twoim życiu, ale także, że jesteś całkiem zadowolony z tego, jak ono w danym momencie wygląda. Bądź podekscytowany, kiedy opowiadasz o swoim życiu, ale unikaj arogancji. Nie chcesz doprowadzić do sytuacji, w której przechwalasz się swoim życiem.

Bądź otwarty

Bądź otwartyBycie otwartym może być trudne jeśli byłeś już na 20 rozczarowujących randkach. Mimo wszystko to ważna rzecz, której należy się nauczyć i stosować. Chodzi zarówno o otwartość wobec siebie, a także o otwartość w związku. Chodzi o to, aby słuchać tego, co partner na randce mówi. Chodzi o pokazanie, że masz odwagę wpuścić drugą osobę do swojego życia. Wielu osobom zdarza się długo wymieniać wiadomości, aby poczuć dobrą chemię zanim pójdą na randkę.

Jednak zanim dojdzie do spotkania, rozczarowują się, ponieważ iskierka już zniknęła. Przyczyną takiej sytuacji często otwartość. Oczywiście nie oznacza to, że powinieneś opowiedzieć partnerowi o swojej przeszłości w najdrobniejszych szczegółach albo oczekiwać, że druga osoba to zrobi, ale podziel się kilkoma osobistymi detalami o sobie i zadawaj pytania na randce.

Jednocześnie, bądź otwarty na to, co partner mówi bez dawania zbyt wielu rad. Skup się na słuchaniu tego, co mówi druga osoba, chyba że sama zapyta o twoją opinię lub radę.

Zapewnij poczucie bezpieczeństwa przez komunikację

Kobiety naprawdę cenią sobie dobrą komunikację i ogólnie komunikują się bardziej ochoczo niż mężczyźni. Kobieta często spisze na straty mężczyznę jeśli nie skontaktuje się z nią w ciągu dwóch dni po randce. Jeśli nie tego szukasz będąc mężczyzną to zbierz się na odwagę i odezwij się do partnerki zanim wasza relacja rozejdzie się po kościach.

Komunikacja daje kobietom poczucie bezpieczeństwa więc jeśli jesteś mężczyzną to pamiętaj, aby pozostać w kontakcie. Oczywiście istnieją granice! Nie narzucaj się i nie pisz do niej bezustannie. Odbieranie telefonów i odpisywanie na wiadomości daje poczucie bezpieczeństwa obu stronom.

Jeśli jesteś kobietą to bądź cierpliwa po randce. Nie panikuj jeśli on nie napisze do ciebie dzień później. W końcu mężczyźni nie lubią sprawiać wrażenia zdesperowanych. Jeśli w ogóle się do ciebie nie odezwie to wracaj do gry i szykuj się na kolejną randkę. Nie trać nadziei po jednej nieudanej randce, bo jest jeszcze przecież mnóstwo innych mężczyzn.

Flirtuj, flirtuj i jeszcze raz flirtuj

Flirtuj z partnerem nawet jeśli jesteś bardzo poddenerwowany. Bez flirtu randka to po prostu spotkanie przyjaciół albo straszna nuda. Utrzymuj kontakt wzrokowy, drocz się przyjacielsko i dotykaj swojego partnera. Pamiętaj, aby zwracać uwagę na sygnały, które daje ci twój partner, aby przypadkiem nie posunąć się za daleko.

Nie bierz wszystkiego na poważnie

Nie bierz wszystkiego na poważniePoczucie humoru jest ważne zarówno dla mężczyzn jak i kobiet. Śmiech pokazuje, że nie traktujesz randki tak poważnie i jednocześnie odreagowujesz zdenerwowanie. Przekształć spotkanie w grę, która polega na tym, aby dowiedzieć się o sobie jak najwięcej i i po prostu przyjmuj to, co się dzieje. Jednocześnie to naprawdę atrakcyjne jeśli mężczyzna albo kobieta potrafi się z siebie śmiać i ogólnie nie bierze wszystkiego na poważnie.

Dotrzymuj złożonych obietnic

Nie składaj obietnic, których nie jesteś w stanie dotrzymać. Jeśli na przykład głośno zastanawiasz się nad wspólną wycieczką albo przedstawieniem partnera rodzicom może to zabrzmieć jak obietnica. Unikaj tego na pierwszych kilku randkach dopóki nie jesteś absolutnie pewien, że tego właśnie chcesz. Dotyczy to także prostych rzeczy takich, jak „powinniśmy to kiedyś powtórzyć”. Dotrzymuj obietnic albo ich nie składaj.

Ogólnie rzecz biorąc, dobrym pomysłem jest unikanie na pierwszych randkach tematów, które obejmują plany na przyszłość, bo taka rozmowa łatwo może przestraszyć! Przyjmuj wszystko takim, jakie jest zamiast czynić wiele planów na pierwszej randce.

Decyzje, decyzje

Jednym z najczęściej omawianych tematów w świecie randkowania jest kwestia tego, czy seks na pierwszej randce jest w porządku. To kwestia zajrzenia w głąb siebie i odkrycia czego chcesz. Badania pokazują, że wiele randek, które kończą się seksem pierwszej nocy przekształcają się w związek, ale zdecydowanie nie wszystkie. Jeśli szukasz poważnego związku to często lepszym pomysłem okazuje się poczekać. Jeśli jesteś mężczyzną powinieneś zdawać sobie sprawę z tego, że jeśli ona waha się czy zaprosić cię do siebie to może oznaczać właśnie, że jest zainteresowana czymś więcej niż tylko fizyczność. Musisz sam zdecydować jak się czujesz.

Przejmuj inicjatywę, ale nie bądź zbyt dominujący

Ta wskazówka randkowa jest bardzo ważna, szczególnie jeśli jesteś mężczyzną. Wykazuj inicjatywę i prowadź, ale nie mów jej co ma robić. Poprowadź ją w taki sposób, aby ją uwieść później. Wiele kobiet uważa za atrakcyjne, gdy mężczyzna przytrzymuje kobiecie drzwi i zachowuje się opiekuńczo, mimo tego, że może to się wydawać oklepane.

Wynika to z tego, że kobiety podświadomie szukają mężczyzny, który może je „ochronić”. Zatem, gdy przejmujesz dowodzenie kobieta (podświadomie) poczuje się bezpieczna. Oczywiście powinieneś to robić w naturalny dla ciebie sposób. Jeśli jednak jesteś zbyt miły dla kobiety to w ten sposób możesz po prostu zostać jej przyjacielem, a przecież nie tego szukasz.

Chodzi o to, aby być troskliwym i zainteresowanym, ale bez przesady. Bądź spontaniczny i proponuj przyjemne zajęcia na randce. Jeśli ona ma inną propozycję to zastanów się czy to coś, na co masz ochotę.

Znajdź to, czego szukasz

Znajdź to, czego szukaszJednak najważniejsze, abyś znalazł to, czego naprawdę szukasz. Czego oczekujesz od randki? Czy szukasz przygody na jedną noc czy raczej chcesz znaleźć dziewczynę? Pamiętaj, że randkowanie powinno wzbogacić twoje życie. Dowiedz się więcej o randkowaniu online tutaj.

Baw się dobrze!

mm

Portalerandkowe24 jest najlepszym miejscem na porady i wskazówki dotyczące randek internetowych. Sprawdziliśmy wszystkie serwisy randkowe, abyś TYmiał pewność najlepszych wrażeń z internetowych randek.

scroll up