Odwieczne pytanie – czy można uprawiać seks na pierwszej randce?

Niepisane zasady randkowania online nie mają końca więc odgadnięcie co można, a czego nie należy robić na pierwszej randce może być trudne. Jednak odwiecznym pytaniem wciąż jest i pozostanie kwestia seksu na pierwszej randce.

Do tej pory, większość usłyszała już przemowę o tym, że seks na pierwszej randce niszczy szanse na randki w przyszłości z daną osobę. Jednak czy naprawdę tak jest? Czy seks na pierwszej randce oznacza, że ten związek nigdy nie dojdzie do etapu domku za miastem i dwójki dzieci? Czy kobiety i mężczyźni mają takie same podejście do tej kwestii?

Badanie przeprowadzone w 2013 roku pokazuje, że 28% osób uprawiało seks na pierwszej randce ze swoim obecnym partnerem. Zatem nie można powiedzieć, że tworzenie związku po seksie na pierwszej randce jest niemożliwe. Jednak, badanie to pokazuje także, że wielu ankietowanych poczekało kilka tygodni zanim poszli do łóżka ze sowim partnerem, a 25% z nich odczekało nawet kilka miesięcy. Tak więc badania wskazuje, że pomimo tego, iż seks na pierwszej rance staje się bardziej powszechny to dłuższe oczekiwanie także jest normalne.

Zazwyczaj to mężczyzna ma większy popęd seksualny i najczęściej to mężczyźni liczą na seks na pierwszej randce. Badanie na ten temat przeprowadzone przez LoveGeist dla Match.com pokazało, że ponad 57% ankietowanych mężczyzn popierało uprawianie seksu na pierwszej randce, podczas gdy kobiet o takiej samej opinii było tylko 25%. Może to wynikać z obaw kobiet o to, że nie okażą się odpowiednim materiałem na dziewczynę jeśli wylądują z facetem w łóżku zbyt szybko.
Czy można uprawiać seks na pierwszej randce?

Najważniejszą rzeczą jest prawdopodobnie widzieć czego się chce, czy jesteś zainteresowany czymś więcej niż jednonocną przygodą z partnerem czy po prostu chcesz się dobrze bawić. Seks na pierwszej randce może być świetny, ale może także zmienić sposób zainteresowania drugą osobą, twój lub partnera.

W rzeczywistości, ważnym elementem randkowania może być napięcie, które narasta pomiędzy dwiema osobami oparte na pożądaniu, a oddanie się sobie zbyt wcześnie może zburzyć tę chemię. Seks jest w rzeczywistości formą natychmiastowego wynagrodzenia się, które rozładowuje skumulowane napięcie.

Jednocześnie, wstrzymanie się z bliskością fizyczną wskazuje na szacunek jakim darzy się drugą osobę. Wiele kobiet może poczuć się urażone jeśli facet z góry założy, że ona będzie chciała uprawiać seks na pierwszej randce i już to może zniszczyć szansę na drugą randkę, nawet jeśli mężczyzna oczekiwał od relacji czegoś więcej. Z punktu widzenia kobiety, może to być duży plus jeśli mężczyzna pokaże, że jest dżentelmenem, który nie sprawia wrażenia zdesperowanego seksualnie.

Czy to oznacza, że kobiety muszą odegrać spektakl jeśli chcą znaleźć się w związku?

Kobiety są dość szczere i wrażliwe i otwarcie reagują na szczerość, co oznacza, że wiele kobiet uważa gierki za irytujące. W takim momencie kobieta może przypomnieć sobie, że próbuje uwieść mężczyznę, a nie kobietę i dlatego zabawa w gierki jest odrobinę dobrym pomysłem.  Wielu mężczyzn, którzy chcą uwieść kobietę mogą mówić to, co ona chciałaby usłyszeć, jednak tylko i wyłącznie, aby ona poczuła się swobodnie w ich towarzystwie i miała potem ochotę na seks. Po seksie, kobieta staje w obliczu ryzyka, że mężczyzn nagle będzie bardzo zapracowany i nie będzie miał czasu na spotkanie tylko dlatego, że stracił nią zainteresowanie.

Istnieją badania, które pokazują, że pary, które czekały z uprawianiem seksu stworzyły lepsze związki niż pary, które uprawiały seks na pierwszej randce. Może to wynikać z faktu, iż osoby, które uprawiały seks od razu zaczynają tworzyć zbyt wysokie oczekiwania odnośnie przyszłego współżycia i liczą na to, że będą uprawiać seks tak często jak na początku związku. Niestety, rzadko tak się dzieje. Zatem te pary mogą wylądować w bardzo niezadowalającym związku.

Z drugiej strony, sytuacja może stać się niezręczna jeśli będziecie odkładać seks zbyt długo. Seks sprzyja rozładowaniu napięcia wynikającego z ekscytacji randkowanie. W końcu, jeśli uprawiałaś seks z facetem na pierwszej randce to nie będziesz musiała się przejmować tak bardzo drugą randką, bo przecież już widzieliście się już nago.
Czy można uprawiać seks na pierwszej randce?

Zatem, wnioski dotyczące odwiecznego pytania muszą być następujące: zastanów się czego naprawdę chcesz, niezależnie o tego czy jesteś mężczyzną czy kobietą, jeśli szukasz długotrwałego związku z drugą osobą to wstrzymaj się odrobinę.

Nie musisz koniecznie czekać miesiącami, może wystarczy odczekać kilka spotkań. W końcu możesz poczuć się jakbyś traci czas jeśli spotykasz się z kimś od miesięcy, a seks okaże się bardzo kiepski. Każdy jest inny i seks też się różnie więc sam sprawdź co sprawia, że czujesz się dobrze.

mm

Portalerandkowe24 jest najlepszym miejscem na porady i wskazówki dotyczące randek internetowych. Sprawdziliśmy wszystkie serwisy randkowe, abyś TYmiał pewność najlepszych wrażeń z internetowych randek.

scroll up