Pierwszy kontakt na portalu randkowym jest zawsze trudny. Z drugiej strony jest to o wiele łatwiejsze niż poderwanie pięknej dziewczyny czy przystojnego faceta w mieście. Wynika to z tego, ż większość serwisów daje ci możliwość przeczytania czegoś o zainteresowaniach danej osoby zanim zdecydujesz się nawiązać kontakt. To właśnie coś, co pomoże ci dobrze zacząć rozmowę.

Zanim się odezwiesz pamiętaj jednak, że na twoim profilu jest kilka ważnych rzeczy, na które powinieneś zwrócić uwagę:

1. Zdjęcie profilowe

Wybierz dobre zdjęcie jako swoje zdjęcie profilowe. Ogółem, lepiej dodaj około 2-3 zdjęć, aby nie przesadzić z ilością. Upewnij się, że na zdjęciach wyglądasz naprawdę jak ty oraz że nie zostały zrobione 2-3 lata temu, kiedy wydawało ci się, że wyglądałeś lepiej niż teraz. Jeśli chcesz spotkać się z potencjalnymi partnerami po wymianie wiadomości to i tak zobaczą jak naprawdę wyglądasz.

Unikaj dodawania zdjęć, na których poza tobą jest ktoś jeszcze, ponieważ ludzie mogą nie mieć pewności do kogo tak naprawdę piszą albo czy osoba na zdjęciu nie jest przypadkiem twoją drugą połówką. Lepiej także unikać zdjęć, na których jesteś ubrany zbyt skąpo, ponieważ może to zostać opacznie odebrane.

2. Opis na profilu

Ogólnie rzecz biorąc, napisz trochę o sobie w opisie profilu, gdyż, jak już było wspomniane wcześniej, może to być dobry punkt zaczepienia do rozmowy. Nie ma powodu, dla którego nie mogłaby to być wzmianka o twoim życiu codziennym, ale lepiej napisać coś zabawnego, co pokazuje jaki jesteś. Pisanie o swojej codzienności jest dość szablonowe, a lepiej przecież wyróżniać się z tłumu. Unikaj pisania o sobie zbyt dużo, zostaw coś, o czym będziesz mógł opowiedzieć później podczas rozmów.

Jeśli wykonałeś już powyższe czynności to możesz zacząć szukać potencjalnych partnerów na randki.

Kiedy znajdziesz już dopasowanie (np. w aplikacji Tinder czy Happn), to co napiszesz takiej osobie?

osoby prowadzące rozmowę

Rozpocznij rozmowę

Oto kilka prostych wskazówek, które możesz wykorzystać, aby nawiązać rozmowę, która miejmy nadzieję, doprowadzi później do czegoś wspaniałego:

 • Spraw, aby twoje cele na portalu były oczywiste

Ustal już na samym początku, co chcesz osiągnąć randkują online. Czy szukasz drugiej połowy? Szukasz niezobowiązującego spotkania? Czy po prostu chcesz iść na kilka fajnych randek? Oczywiście nie rozpoczynaj rozmowy od swoich planów wobec potencjalnego partnera na randkę, ale nie możesz kazać drugiej osobie czytać między wierszami.

Przykładowo, jeśli pierwszą rzeczą, która napiszesz będzie „Chcesz się spotkać na przygodny seks?” to większość osób pomyśli, że myślisz tylko o jednym. Z drugiej strony pytanie o to, co ktoś robi na co dzień pokazuje, że jesteś zainteresowany czymś więcej niż tylko jednonocna przygoda.

 • Unikaj banałów

Ważne jest, aby wyróżniać się z tłumu ze względu na to, że obecnie wiele mężczyzn i kobiet korzysta z serwisów randkowych. Każda z tych osób z pewnością napisałaby „podobasz mi się, chcesz pogadać?” albo „jesteś atrakcyjny, chcesz się spotkać?”. Na pierwszy rzut oka, pierwsza część wypowiedzi jest bez zarzutu, ponieważ zaczynasz od komplementu, który docenią szczególnie kobiety i prawie zawsze na taką wiadomość odpowiedzą. Jednak, jak już wspomniano, to bardzo oklepana wiadomość więc może warto zacząć w inny sposób.

 • Wykorzystaj zainteresowania danej osoby

Jeśli twój potencjalny partner napisał coś na swoim profilu to już masz ułatwiony start. Jeśli przykładowo ktoś napisał, że kocha Dr. Peppera to możesz rozpocząć rozmowę propozycją „kiedy wybieramy się na Dr. Peppera?”, po czym oczywiście możesz zadać bardziej osobiste pytania. Jeśli twoja wybranka napisała, że kocha czytać możesz zapytać ją o więcej szczegółów lub podzielić się swoją opinią.

 • Wzbudzaj zainteresowanie

Wszystkie badania psychologiczne pokazują, że pierwsze wrażenie robimy szybciej niż zdążymy o tym pomyśleć. Dlatego właśnie ważne jest, aby szybko wzbudzić czyjeś zainteresowanie. Zatem dobrym pomysłem może być napisanie np. „Hej, wiesz co?” albo „Muszę ci coś pokazać”. W ten sposób wzbudzisz czyjeś zainteresowanie. Tylko pamiętaj, aby zrobić to w zabawny sposób.

 • Unikaj zadawania zbyt dużej ilości pytań

Może to stać się nudne bardzo szybko, jeśli od początku będziesz zadawać dużo pytań o to, co potencjalny partner robi na co dzień albo czego oczekuje od życia. Spróbuj zacząć rozmowę od czegoś zabawnego – pytania zawsze możesz zadać później. Zachowaj jakieś na randkę, abyście mieli o czym rozmawiać.

 • Nie udawaj, że jesteś kimś innym

Tak samo jak ze zdjęciami ważne jest, abyś był sobą. W pewnym momencie partner i tak dowie się kim naprawdę jesteś więc lepiej być sobą od samego początku i za to być lubianym.

 • Nie bój się zadawać odrobinę wyzywających pytań

Oczywiście nie musisz zachowywać się wyzywająco jeśli idziesz na internetową randkę, ale nie musisz bać się zadawać odrobinę prowokujących pytań. Jeśli tego nie zrobisz, to rozmowa może stać się nudna dość szybko, a nikogo to nie kręci. Przykładowo, jeśli dziewczyna, z którą rozmawiasz dodała dużo zdjęć w bikini możesz zapytać „zawsze i wszędzie chodzisz w bikini? ;-)”. Dopóki twoje wypowiedzi są zabawne to wszystko jest w porządku.

 • Napisz coś dziwnego

W przypadku jeśli potencjalny partner nic nie napisał na swoim profilu i nie wiesz od czego zacząć rozmowę to często sprawdza się napisanie czegoś dziwnego. Może to być zupełnie tandetny tekst na podryw, w którym ironia jest bardzo oczywista albo jakiś dziwny fakt o tobie. Może to być nawet dziwny pomysł na wspólne spędzenie czasu na pierwszej randce, jak np. „chcesz razem obrabować bank?”. Upewnij się, że ironia i żart są oczywiste, aby ktoś nie pomyślał sobie, że mówisz poważnie.

 • Unikaj okazywania braku pewności siebie
  ludzie rozmawiają

Ani mężczyzn ani kobiet nie kręci brak pewności siebie. Zatem powinieneś unikać pisanie np. „jeśli uważasz, że jestem chociaż trochę ciekawy, proszę odpisz mi.”. Dzięki temu nigdzie nie zajdziesz. Kiedy już do kogoś napiszesz to nie masz nic do stracenia – przecież w ogóle nie znasz tej osoby. Więc pozwól drugiej osobie zrobić wrażenie na tobie, a jeśli nie otrzymasz odpowiedzi to możesz po prostu pójść naprzód i napisać do innej osoby bez skrępowania.

 • Nie bądź nachalny

Nawet jeśli myślisz, że potencjalny partner wydaje się świetną osobą to ważne, aby pozostawić trochę niedopowiedzeń. Przykładowo, w pierwszej wiadomości unikaj mówienia o wszystkich pomysłach na to, co moglibyście robić na pierwszej randce. Co najważniejsze, upewnij się, że zachowasz swoje marzenia o waszej cudownej przyszłości dla siebie. Nic tak nie odstrasza na samym początku wiadomości.

Bądź zwięzły i treściwy, a najważniejsze, abyś był sobą – zarówno na zdjęciach, które dodajesz, jak podczas pisania wiadomości, staraj się także wyróżniać z tłumu. Możesz to osiągnąć pisząc coś zabawnego albo dziwnego i unikając banałów i nudnych pytań.

Kiedy już zaczniesz korespondować z kilkoma osobami to powinno przyjść zupełnie naturalnie. Zatem do dzieła!

mm

Portalerandkowe24 jest najlepszym miejscem na porady i wskazówki dotyczące randek internetowych. Sprawdziliśmy wszystkie serwisy randkowe, abyś TYmiał pewność najlepszych wrażeń z internetowych randek.

scroll up