We współczesnym świecie, randkowanie online jest bardzo normalne standard. Dla niektórych to jedyny sposób w jaki dwie obce osoby mogą się poznać. Dla innych, świeżo upieczonych singli, to może być coś całkiem nowego i innego. Tacy ludzi mogą postrzegać randkowanie online jako frustrujące i dość szybko się poddadzą.

Przyczyną tych frustracji są często ich nierealistyczne oczekiwania. Wydaje im się, że zasady randkowania online nie różnią się niczym od tego, w jaki sposób to się odbywa offline.

Oto co się dzieje, gdy ktoś ma nieodpowiednie podejście do randkowania online:

Prawdopodobnie nie znajdziesz „tego jedynego” przy pierwszym podejściu

Randkując online poznasz wiele osób. Na pewno przytrafi ci się kilka „kiepskich randek” zanim znajdziesz kogoś, kto do ciebie pasuje. To działa w obie strony – randka na, której jesteś może być świetna według ciebie, ale druga strona może czuć coś zupełnie innego. Nie zniechęcaj się, gdy tak się stanie. Otrząśnij się i spróbuj ponownie. Na tym właśnie polega piękno randkowania online – próbujesz dopóki się nie uda, bez konsekwencji.

Randkowanie online to gra liczb

Tradycyjnie większość osób poznaje się nawzajem lepiej zanim pójdą na randkę. To pewnego rodzaju proces rozeznania. To, co sprawia, że randkowanie online jest inne niż randka, na którą po prostu idziesz to właśnie ten proces rozeznania.

Twoja randka z kimś, kogo poznałeś online może okazać się rozczarowanie, bo osoba, o której czytałeś, rozmawiałeś na czacie lub przez telefon, przy spotkaniu twarzą w twarz może nie być taka, jak się spodziewałeś. Introwertycy często poddają się już po jednej takiej nieudanej randce.

Czego można oczekiwać randkując onlineRandkowanie online = Inni partnerzy poza tobą

W tradycyjnym randkowaniu raczej nie zdarza się często, aby ktoś żonglował wieloma partnerami jednocześnie, a przynajmniej nie dyskretnie. Randkując online, prawdopodobnie znajdziesz kilku potencjalnych partnerów, ponieważ będziesz w trakcie procesu określania, z kim stworzysz najlepszą więź.

Musisz o tym pamiętać i zdawać sobie sprawę, że to działa w obie strony. Nie karz swojego kompana z randki jeśli dowiesz się, że on lub ona mają na horyzoncie inne zaplanowane spotkania. Jeśli coś ma się między wami wydarzyć to ty będziesz punktem odniesienia na tych innych randkach i wszystkie drogi doprowadzą w końcu do twojej osoby.

Pierwsze randki są różne

Tradycyjne randki zazwyczaj są serdeczne i profesjonalne. Trzeba się wystroić, zarezerwować dobry stolik itd. W świecie randkowania online to może okazać się zbyt dużo, jak na pierwszy raz. Tradycyjna randka zakłada, że spotykasz się z kimś kogo już chociaż trochę znasz. Randka z osobą poznaną online to tak naprawdę pierwsze w życiu spotkanie dwóch stron. Nie chcesz nikogo odstraszyć zbyt elegancką kolacją lub wymuszonym trzymaniem się za ręce.

Nie zrzucaj winy na niedokładne zdjęcia

Odkryjesz, że zdjęcia profilowe większości ludzi nie ilustrują tego, jak w rzeczywistości wyglądają. Niektórzy dodają zdjęcia zrobione dekadę temu, a są też tacy, którzy robią zdjęcia w słabym świetle. W głównej mierze, niedokładnie zdjęcia nie są winą człowieka. Naprawdę ciężko ocenić kogoś na podstawie zdjęcia.

Wzrostu, znamion, utraty włosów czy jakichkolwiek innych niedoskonałości nie da się dostrzec patrząc na zdjęcie i jest duże prawdopodobieństwo, że możesz narzucić na drugą osobę swoje wyobrażenia o niej zbudowane na podstawie zdjęcia, które widzisz przez co sam sobie szykujesz rozczarowanie.

Bądź proaktywny

Jeśli nie dostaniesz odpowiedzi tak szybko, jakbyś sobie tego życzył to nie czuj się urażony. Generalnie mężczyźni są dość niecierpliwi, a kobietom potrzeba więcej czasu zanim wejdą w interakcję z innymi ludźmi. Nie chodzi tu o bycie zbyt bezpośrednim albo niekulturalnym, my ludzie po prostu się tak zachowujemy. Bądź proaktywny i zabiegaj o randkę z kimś, kogo chcesz lepiej poznać.

Kobiety: otrzymywanie maili od nieodpowiadających wam mężczyzn jest normalne

Czego można oczekiwać randkując onlineOtrzymasz wiele wiadomości od różnych osób. Czasami nawet nie przeszło by ci przez myśl, aby się z nimi spotkać. Nie masz żadnych zobowiązań, ale miej serce. Jeśli ktoś odezwie się do ciebie ktoś, kto jest za stary, za chudy, za gruby czy ma jakąkolwiek inną cechę, która ci się nie podoba to pamiętaj, że było w tobie coś, co tej drugiej osobie wydało się pociągające.

Ktoś stwierdził, że jesteś interesujący albo atrakcyjny i to jest komplement, a także coś, co może podnieść twoją samoocenę. Nie musisz się tłumaczyć dlaczego nie jesteś zainteresowany, ale korona ci z głowy nie spadnie jeśli podziękujesz za komplement i będziesz życzyć powodzenia w dalszych poszukiwaniach. Większość osób potrafi wyczuć grzeczną odmowę i doceni twoją odpowiedź.

mm

Portalerandkowe24 jest najlepszym miejscem na porady i wskazówki dotyczące randek internetowych. Sprawdziliśmy wszystkie serwisy randkowe, abyś TYmiał pewność najlepszych wrażeń z internetowych randek.

scroll up