Randkowanie online ułatwia ludziom o podobnych zainteresowaniach wzajemne poznanie się. Wiele internetowych portali randkowych wstępnie sprawdza swoich członków w celu znalezienia dla nich potencjalnych partnerów. Inne serwisy randkowe podsuwają profile użytkowników do przeglądania. Niezależnie od tego, którą metodę wolisz poniżesz znajdziesz kilka wskazówek, które ułatwią ci znalezienie idealnego partnera:

Bądź konkretny

Wypełniając ankietę lub uzupełniając swój profil online podawaj jak najbardziej precyzyjne odpowiedzi. Weź pod uwagę swoje cechy charakterystyczne i to, co wyróżnia cię od innych. Nie bój się chwalić swoimi osiągnięciami czy żartować o tym, czego się boisz, jak np. nawiedzony dom czy poniedziałkowe poranki.

Jeśli będziesz zbyt ogólny pisząc np. „lubię długie spacery na plaży” lub „szukam kogoś, kto mnie uzupełni” to twój profil będzie po prostu nijaki. Napisz coś, co sprawi, że ludzie zatrzymają się  i zastanowią przy twoim profilu, jak np. „jestem osobą, która lubi biwakowanie, ale utknąłem w ciele introwertyka” lub coś zabawnego, co sprowokuje dalszą rozmowę.

Wyrażaj się jak dorosły

Pisz w taki sposób, aby było wiadomo, że potrafisz się poprawnie wypowiadać. Skorzystaj z korektora pisowni i gramatyki. Poproś przyjaciela, aby przeczytał i sprawdził twój profil, aby upewnić się, że nie brzmi tak, jakby napisała go osoba, która nie chodziła na lekcje języka polskiego w szkole. Narracja na twoim profilu nie powinna być taka, jak język, w którym zwracasz się do swoich znajomych. Bądź szczery, pisz prosto z serca i wyrażaj się tak, jak mówisz normalnie, a nie jak ktoś, kim uważasz, że powinieneś być.

Bądź szczery

Nie przesadzaj. Nie wodź za nos. Nie kłam. Oszczędzisz wszystkim rozczarowania, szczególnie siebie, jeśli będziesz mówić prawdę o swoim wieku, zawodzie i wyglądzie fizycznym. Nie mów, że masz „dobrą kondycję” jeśli w rzeczywistości jest inaczej.

prezerwatywy i pigułkiSzczegóły dotyczące życia seksualnego

Jeśli chodzi o twoją przeszłość seksualną to wyjawienie wszystkich informacji nie jest dobrym sposobem. Profil na portalu randkowym to nie miejsce, aby chwalić się swoimi podbojami seksualnymi (albo ich brakiem).

Dodaj odpowiednie zdjęcia

Nie masz obowiązku dodawania zdjęcia na swoim profilu online, ale wyraźne i aktualne zdjęcie zapewni ci więcej odpowiedzi na wiadomości niż jego brak. Niech zdjęcie będzie tak osobiste, ja kto możliwe – profesjonalne zdjęcia mogą się wydać zbyt podkręcone i mogą nie oddać tego, jak naprawdę wyglądasz. Jeśli masz taką możliwość to dodaj zdjęcie, na którym jesteś jedyną osobą. Nie zapominaj, że nie chodzi tu o jednonocne spotkanie więc nie ma potrzeby pozować w bardzo „sugestywny”.

Nie korzystaj ze swojego numeru stacjonarnego

Pamiętaj, że rozmawiasz z osobą obcą. Im mniej danych osobowych podasz, tym lepiej. Telefonu komórkowego nie można powiązać z twoim adresem, a telefon stacjonarny w domu, jak najbardziej.

Randkuj lokalnie

Staraj się szukać osób, które mieszkają jak najbliżej ciebie. Będziecie się częściej widywać jeśli mieszkacie w tym samym mieście. Rozpoczynanie nowego związku na odległość uniemożliwi wam fizyczną bliskość z taką częstotliwością, jak byście chcieli.

Spotkaj się w miejscu publicznym

Pamiętaj o tym, że osoba, z którą się spotykasz jest w pewnym sensie obca dlatego upewnij się, że jesteś w miejscu, gdzie jest dużo innych ludzi. Jeśli musisz spotkać się z kimś w mniej zaludnionym miejscu to pamiętaj o tym, aby poinformować kogoś dokąd się wybierasz.

Nie wstrzymuj się zbyt długo ze spotkaniem w cztery oczy

Najnowsze badania pokazują, że sztuczne poczucie intymności powstaje, gdy kontaktujesz się z kimś elektronicznie przez dłuższy okres czasu. To c kolei pozwala ci porzucić swoje zahamowania. Możesz łatwo zapomnieć, że rozmawiasz z osobą obcą i wyjawisz zbyt dużo informacji, jak np. prywatne dane.

Nie randkuj online w pracy

Twoje życie zawodowe i prywatne powinny być oddzielone. Pamiętaj, że wszystko co robisz na komputerze w pracy jest widoczne dla twoich przełożonych… a pracowników działu IT spotykasz codziennie.

Ogranicz się do jednej randki na raz

Nie ma nic złego w prowadzeniu rozmów z kilkoma potencjalnymi partnerami podczas przygody z randkowaniem online, ale upewnij się, że nie bierzesz sobie za dużo na głowę na raz. Posuwaj się o przodu powoli i poznawaj osoby, z którymi czujesz najlepszą więź. Jeśli wpadniesz w wir zarządzania wszystkimi potencjalnymi randkami to mogą umknąć ci kluczowe intymne moment, co może popsuć twoje doświadczenie z randkowaniem online.

dawanie prezentów na randkęZachowaj podteksty seksualne dla siebie

Każdy ma inne poczucie humoru. Żarty, które bawią ciebie i twoich znajomych to niekoniecznie te, które możesz opowiadać podczas pierwszej randki. Ktoś może poczuć się urażony komentarzem, który według ciebie jest nieszkodliwy. Spróbuj wybadać partnera zanim poczujesz się zupełnie swobodnie.

mm

Portalerandkowe24 jest najlepszym miejscem na porady i wskazówki dotyczące randek internetowych. Sprawdziliśmy wszystkie serwisy randkowe, abyś TYmiał pewność najlepszych wrażeń z internetowych randek.

scroll up