Czasami randkowanie online można porównać do książeczki „Gdzie jest Wally?”. Jest mnóstwo profili, które trzeba przejrzeć. Jest ich tak dużo, że w krótkim czasie wszystkie zaczynają wyglądać identycznie. Zazwyczaj podają też takie same informacje:

„Lubię dobrą zabawę i cieszę się każdym nowym dniem. Kocham sport, muzykę, ćwiczenia fizyczne, znajomych i rodzinę. Szukam kogoś z dobrym sercem, kto nie traktuje siebie zbyt poważnie i kocha miło spędzać czas.”

„Naprawdę potrafię się dobrze bawić. Lubię spotykać się ze znajomymi i ogólnie sprawia mi przyjemność rozśmieszanie ludzi niezależnie od tego, co robimy. Dobra zabawa to konieczność każdego dnia.”

„Nie znoszę pisać tych tekstów. Jestem naprawdę dobry w byciu miłym facetem. Lubię chodzić do kina i spotykać się z przyjaciółmi, obserwować ludzi i dobrze się bawić. Jestem naprawdę wyluzowany i zazwyczaj podążam za biegiem wydarzeń.”

Oto przykład szczerze napisanego profilu:

„Lubię trzymać się na uboczy. Aktywnie spędzam czas poza pracą, chodzę na ściankę dwa razy w tygodniu i czasem uprawiam jogę. Zazwyczaj w weekendy wybieram się na jednodniowe wycieczki z przyjaciółmi, podczas których zwiedzamy miejsca wspinaczkowe w okolicy. Jestem dość wysportowany i potrafię uprawiać większość dyscyplin bez zawstydzenia, z czego jestem całkiem dumny. Właściwie całą młodość grałem w piłkę nożną, na studiach zainteresowałem się ultimate frisbee. Jednak obecnie raczej rzucam frisbee ze znajomymi dla przyjemności niż zawodowo.”

Warto sprawdzić poprawność gramatyczną i wyeliminować błędy zanim w miarę możliwości zanim zamieścisz profil w sieci.

Randkowanie Online - Mężczyźni: Jak sprawić, aby twój profil na portalu randkowym wyróżniał się wśród innych

Ponadto, nigdy nie użalaj się nad sobą na swoim profilu. Nikogo nie interesuje zawieranie znajomości z nieudacznikiem – każdy ma swoje problemy i nie chce przejmować twoich.

Niedawno przeprowadzone badanie sugeruje, że 35% współczesnych związków rozpoczyna się online.* To samo badanie wskazuje także, że takie związki mogą przynieść więcej długoterminowe szczęścia niż te, które rozpoczynają się offline.**

Bądź dumny z tego, że jesteś proaktywny. Korzystaj z faktu, że żyjemy w czasach, gdy potencjalnych partnerów możemy poznać bez wychodzenia z domu!

Profile na portalach randkowych to nie platformy, na których możesz pokazać innym, jak bardzo ci żal siebie samego albo wymienić wszystkie sposoby, w jakie zostałeś odrzucony przez innych. Nikt nie lubi namolnych i zdesperowanych osób. Oto idealny przykład opisu profilu, który sprawi, że będziesz uciekać gdzie pieprz rośnie:

„Cóż, będę szczery. Mam dość bycia krzywdzonym, po prostu. Jestem właśnie w trakcie rozwody więc nie szukam miłości. Już tyle przeszedłem, tyle razy byłem skrzywdzony przez tyle kobiet. Nie będę chodzącym bankomatem ani seks zabawką czy chłopakiem trofeum dla nikogo i nigdy.”

Jeśli w przeszłości przytrafiły ci się jakieś problemy randkowe, nie wylewaj swoich frustracji na profilu na portalu randkowym. Te obszary zawsze powinny być informacyjne i w pozytywnym tonie.

Bądź zawsze szczery, tylko nie wyjawiaj wszystkiego na raz, ale także nigdy nie próbuj ukrywać swoich wad. Żaden z tych sposobów nie zapewni ci drugiej randki. Jeśli ukrywasz swoją prawdziwą osobowość to osoba, z którą się spotykasz nie będzie w stanie poznać prawdziwego ciebie, a to marnowanie czasu twojego i jej.

Pewnego razu poszłam na randkę z facetem, który na swoim profilu napisał, że ma ponad 180cm wzrostu, a gdy się spotkaliśmy okazało się, że ma około 175cm. Czy naprawdę myślał, że nie zwrócę uwagi na jego prawdziwy wzrost stojąc z nim twarzą w twarz? Kłamstwo na samym początku sprawia, że od razu zapala się czerwona lampka i z pewnością nie zapewni facetowi drugiej randki ze mną.

Randkowanie Online - Mężczyźni: Jak sprawić, aby twój profil na portalu randkowym wyróżniał się wśród innych

Wypełnij swój profil randkowy szczerymi odpowiedziami. Nie szkodzi jeśli będzie niekompletny – nie każdy wie już wszystko o sobie. Każdy ma swoje wady, a ukrywanie swoich tylko sprawi wrażenie, że jesteś nieszczery.

Opowiadanie historii swojego życia naszpikowanej cierpieniem tylko odstraszy ludzi. Jeśli jesteś szczery i pozytywnie nastawiony ludzie docenią twoją otwartość, szczególnie jeśli będziesz pewny siebie.

Twój profil online to platforma, za pomocą której możesz się sprzedać. Zamiast wymieniać negatywy, wypunktuj wszystkie rzeczy, które sprawiają, że jesteś świetny. Pochwal się trochę, powiedz ludziom dlaczego warto cię poznać. Tylko nie przeginaj – po prostu powiedz ludziom z czego jesteś dumny. Aby twój profil brzmiał mądrze i wiarygodnie skorzystaj z korektora gramatyki online, które ci w tym pomoże, po prostu kliknij tutaj.

Najbardziej zachęcające profile to te, które pokazują to, co sprawiło, że ktoś jest jaki jest oraz co sprawia, że jest szczęśliwy i czego szuka. Właściciele tych profili otrzymują wiadomości od nieznajomych, którzy podejmą inicjatywę i będą chcieli lepiej poznać taką osobę.

Jeśli są jakieś aspekty twojej osoby, nad którymi obecnie pracujesz nie bój się o nich wspomnieć. Samodoskonalenie to atrakcyjna cecha i pokazuje, że idziesz do przodu.

Kiedy wymieniasz wiadomości z ludźmi, traktuj ich tak samo, jak chciałbyś być traktowany. Wszyscy single jadą tym samym wozem i każdy chce dobić do brzegu z kimś interesującym. Bycie porządnym i nie ocenianie na początku może wyjść tobie na korzyść jeśli sytuacja będzie odwrotna.

Randkowanie Online - Mężczyźni: Jak sprawić, aby twój profil na portalu randkowym wyróżniał się wśród innych

Jeśli dostajesz wiadomości od osób, z którymi raczej nie chcesz się spotkać, nie bądź niegrzeczny. Nie ma potrzeby marnować czasu, po prostu powiedz tej osobie wprost, że doceniasz otrzymaną wiadomość i życzysz jej szczęścia.

Jeśli otrzymasz taką samą grzeczną odmowę od kogoś nie bierz jej do siebie. Zabawa w randkowanie online to platforma, gdzie możesz zostać odrzucony bez uczucia smutku, bo przecież nie poznałeś jeszcze żadnej z tych osób.

Postępowanie według tych wskazówek zagwarantuje, że będziesz otrzymywał odzew na wysłanie wiadomości ze swojego profilu. Teraz wiesz co należy robić z profilami, które cię interesują i tymi, które nie przykuły twojej uwagi. Możesz także poczytać więcej o wskazówkach dotyczących tematów do rozpoczęcia rozmowy, zazwyczaj popełnianych przez mężczyzn błędów randkując online i co należy robić oraz czego się wystrzegać przeznaczone dla mężczyzn, którzy randkują w sieci.

 

mm

Witaj! Jestem redaktorem Portalerandkowe24. Przetestowa³em wiele serwisów randkowych, oraz tutaj na blogu przedstawiê Tobie moje najlepsze rady i wskazówki dla mê¿czyzn.

scroll up