Przede wszystkim, świat randkowania online może być ciężko do pojęcia na początku. Zapytaliśmy kilka kobiet o ich wrażenia dotyczące randkowania online. Być może utożsamisz się i wyciągniesz wnioski z niektórych ich odpowiedzi.

Bądź dostępny

Scenariusz: „Mężczyzna wysłał wiadomość, w której zaprosił mnie na drinka. Powiedziałam mu, że chętnie się z nim spotkam i gdy zapytałam kiedy możemy się spotkać, odparł, że wyjeżdża na kilka dni i da znać, kiedy wróci.”

Rozwiązanie: Nie zapraszaj kobiet na randkę, którą za moment przekładasz na później. Bądź dostępny jeśli pojawiasz się na arenie. Do czasu, aż będziesz „gotów” ona prawdopodobnie straci zainteresowanie, nikt nie będzie czekał na obcą osobę. Zwracaj uwagę na bezpieczeństwo damy podczas spotkania.

Zachowuj się odpowiednio

Scenariusz: „Mężczyzna zapytał mnie czy będąc, jak mnie nazwał, „śliczną biała dziewczyną” lubię „umięśnionych czarnych mężczyzn” takich, jak on.”

Rozwiązanie: Nie opisuj swojego wyglądy fizycznego zupełnie obcej osobie, chyba że szukasz przelotnej znajomości. Kobiety nie chcą poznawać anatomii obcego faceta na portalu randkowym.

Bądź pewny siebieBądź pewny siebie

Scenariusz: „Nie zawracam sobie głowy czytaniem profilu, gdzie na samym początku autor pisze, że nie jest przekonany do randkowania online…”

Rozwiązanie: To normalne, że jesteś zakłopotany posiadaniem profilu na portalu randkowym, ale wiesz co? Każdy inny użytkownik czuje to samo. Mówiąc innym o tym, że nie czujesz się do końca dobrze z tym, że masz profil na stronie do randkowania odkrywasz swoje słabości. Nikt nie ma ochoty cię pocieszać.

Praw komplementy

Scenariusz: „Facet powiedział mi, że moje zdjęcie na pewno jest fałszywe, bo jestem tak piękna, że to aż nieprawdopodobne. Wiem, że to miał być komplement, ale podziałało to na mnie odwrotnie.”

Rozwiązanie: W jaki sposób właściwe powinna zareagować dziewczyna na taką wiadomość? „Tak, naprawdę jestem tak piękna!”. Nie używaj tandetnych tekstów na podryw. Powiedz komplement i schlebiaj kobiecie, ale miej także na uwadze sposób, w jaki to robisz.

Bądź realistą

Scenariusz: „Odmówiłam facetowi, ale zrobiłam to grzecznie. Nie przyjął jednak mojej odmowy i wymienił wszystkie rzeczy, które według niego sprawiają, że do siebie pasujemy. Doceniłam jego wytrwałość, ale naprawdę nie byłam nim zainteresowana. W końcu musiałam go zablokować po wielu otrzymanych wiadomościach.”

Rozwiązanie: Na pewno spotkasz się z odmową. Zaakceptuj to i idź do przodu. Na tym właśnie polega piękno randkowania online – masz inne opcje. Jeśli kobieta nie jest tobą zainteresowana, przyjmij to z godnością i spróbuj szczęścia z kimś innym. Nie próbuj przekonać kogoś do czegoś, czym nie są zainteresowani.

Przejmuj inicjatywę

Scenariusz: „Rozmawiam aktualnie z facetem, który jest dla mnie interesujący. Minęły dwa tygodnie, a on wciąż nie zaprosił mnie na randkę.”

Rozwiązanie: Jeśli natkniesz się na kogoś interesującego i czujesz chemię – nie marnuj czasu. Odwaga jest czarująca, a każda taka szansa ma datę ważności. Wymienianie wiadomości na portalu randkowym może być nużące na dłuższą metę. Przecież to nie negocjacje.

Bądź sugestywnyBądź sugestywny

Scenariusz: „Naprawdę spodobał mi się facet, którego poznałam na portalu randkowym. Po kilku randkach powiedział mi, że też mnie bardzo polubił, tak bardzo, że postanowił zawiesić swój profil na portalu randkowym… i powiedział, abym zrobiła to samo.”

Rozwiązanie: Mówienie dziewczynie co ma robić to koniec. Nikt nie chce słuchać rozkazów od swojego partnera. W końcu to partnerstwo, a nie dyktatura. Jeśli chcesz, żeby zawiesiła swój profil na portalu randkowym po prostu powiedz jej, że ty to zrobiłeś. Jeśli cię lubi to chętnie pójdzie w twoje kroki.

Uzależniony od ogółu

Scenariusz: „Facet napisał wiadomość z pytaniem o moje plany na weekend. Wydało mi się to pobieżne, ogólne i całkowicie bezosobowe.”

Rozwiązanie: Jesteś porównywany do innych facetów, którzy piszą do niej szczegółowe wiadomości. Dostosowują je i starają się być bardzo dokładni. Zwięzła wiadomość podlega wolnej interpretacji. Nie zwracaj się do niej, jakby była znajomą z pracy, z którą akurat jedziesz windą.

Wyciągnij lekcje z powyższych scenariuszy, czerp przyjemność z całego procesu i nie wywieraj na nikim presji, nawet na sobie, randkując online. Więcej wskazówek dotyczących pierwszego spotkania z osobą poznaną online znajdziesz tutaj. Przeczytaj także porady dotyczące etykiety randkowej dla mężczyzn i kobiet tutaj.  Może jesteś ciekaw czego się spodziewać rozpoczynając randkowanie w sieci.

mm

Witaj! Jestem redaktorem Portalerandkowe24. Przetestowa³em wiele serwisów randkowych, oraz tutaj na blogu przedstawiê Tobie moje najlepsze rady i wskazówki dla mê¿czyzn.

scroll up