Byłam taka podekscytowana, kiedy Andrew do mnie zadzwonił. Spotkaliśmy się raz po tym, jak się poznaliśmy na portalu randkowym i wydał mi się całkiem atrakcyjny. Po spotkaniu nie odzywał się przez tydzień, a wiadomość, która nagrał na pocztę głosową była dość rozczarowująca. Znowu zaprosił mnie na kolacje… ze swoją mamę, która zaoferowała się, że za nią zapłaci.

Andrew nie był pierwszym dziwakiem, którego odrzuciłam po jednej wiadomości. Niektórzy potencjalni partnerzy byli niekulturalni inni nie dbali o higienę, a niektórzy się spóźniali. Być może powiesz, że jestem zbyt wybredna, ale ja prostu dokonywałam wyboru. Postanowiłam nie iść na kompromis w kwestii tego, czego szukam w mężczyźnie. Na podstawie moich doświadczeń z tymi kiepskimi facetami pomyślałam, że podzielę się tym, czego się od nich nauczyłam.

Kto powinien zapłacić?

Osoba, która płaci za randkę z pewnością nie powinna być mamą twojego partnera (ani też nie powinna być ci przedstawiona na drugim spotkaniu, ale to zupełnie inna kwestia). Zazwyczaj to mężczyzna płaci za randkę, ale może to być niejasne jeśli jesteś w związku z osobą tej samej płci.

Prawda jest taka, że nie ma znaczenia, kto zapłaci za randkę jeśli osoba, która się tym zajmie nie oszczędzi na napiwku. Jeśli zabierasz kogoś na randkę to znaczy, że musisz dać z siebie wszystko. Spotkanie z kimś, kto kalkuluje wszystkie koszty nikogo nie kręci i może być wskazaniem na przyszłe zachowania. Tak dla jasności, jeśli to ty zaprosiłaś faceta na randkę to ty stawiasz.

Powiedz, że nie jesteś zainteresowany

Randkowanie Online: etykieta na pierwszej randceKtoś kogo znam poszedł niedawno na randkę i przechwalał się jak wspaniale było. Dziewczyna śmiała się z jego żartów i czuła się przy nim swobodnie, a chemia wydawała się idealne. Wyobraźcie sobie jego rozczarowanie, gdy okazało się, że kolejnej randki nie będzie, a w dodatku dziewczyna przestała się do niego odzywać.

Może to być dla kogoś martwiące i niezrozumiałe. Jeśli randka poszła źle to logiczne byłoby, że dziewczyna zniknęła, ale jeśli próbowała go odrzucić to powinna była to powiedzieć. Mówiąc komuś, że nie jesteś nim/nią zainteresowany nie musisz robić z tego wielkiego wydarzenia, ale nie zostawiaj kogoś w zawieszeniu.

Bądź dostępny

„Zraniłem się wczoraj, ale nie powiem ci w jaki sposób.” Jeden facet powiedział mi kiedyś coś takiego po szóstej randce. Nie ważne czy zrobił sobie krzywdę w bójce, realizując swój fetysz czy na siłownie. Małe sekrety i ukrywanie informacje to nie jest dobry znak. Nikt nie chce spotykać się z człowiekiem zagadką.

Mów z umiarem

Moja koleżanka narzekała, że wszyscy mężczyźni, z którymi się spotyka na randki za dużo mówią. Na jej obronę trzeba powiedzieć, że jest bardzo elokwentna i ceni sobie dobre maniery. Moja koleżanka nie bierze pod uwagę tego, że większość ludzi, którzy paplają robią to, ponieważ są nerwowi. Niektórzy po prostu nie wiedzą, że można się zachowywać inaczej jeśli mowa o etykiecie komunikacji. Nie musisz spotykać się z gadułami, ale nie wykorzystuj tego przeciwko nim, w końcu wszyscy jesteśmy tylko ludźmi.

Bądź sobą

Nie zachowuj się jak nie ty tylko po to, aby spodobać się drugiej osobie. Jeśli nie podoba ci się czyjś sposób ubierania to nie próbuj go zmieniać. Jeśli twojemu partnerowi nie podoba się to, jakie napiwki zostawiasz w restauracji to nie próbuj się tłumaczyć. Dopóki nie robisz nic złego, to co mówisz i robisz składa się na to kim jesteś.

Jeśli będziesz przepraszać za wszystko, co nie podoba się partnerowi to mówi to dużo o twoim charakterze lub jego braku. Nie ma nic złego w rozwijaniu się i stawaniu się lepszym człowiekiem, szczególnie jeśli ktoś, z kim się spotykasz inspiruje cię do tego. Jednak jeśli robisz to, aby zdobyć czyjeś serce to wyjdziesz na zdesperowaną.

mm

Portalerandkowe24 jest najlepszym miejscem na porady i wskazówki dotyczące randek internetowych. Sprawdziliśmy wszystkie serwisy randkowe, abyś TYmiał pewność najlepszych wrażeń z internetowych randek.

scroll up