Mimo tego, że serwisy randkowe wprowadzają zabezpieczenia, aby chronić prywatne dane użytkowników to sami członkowie portali powinni być równie ostrożni. Jeśli chcesz, aby twoje dane osobowe były bezpieczne podczas korzystania z jakiegokolwiek portalu randkowego przeczytaj poniższe sugestie:

Wskazówki online

Chroń swoje informacje – Masz kontrolę nad informacji , które znajdują się na twoim profilu. Nie podawaj swojego pełnego imienia i nazwiska albo adresu e-mail jeśli nie chcesz. Nigdy nie wybieraj nazwy użytkownika, która zawiera jakiekolwiek dane kontaktowe.

Poza tym, zawsze powinieneś uważać logując się na swoje konto z urządzeń publicznych, ponieważ jeśli zapomnisz się wylogować to kolejny użytkownik może wejść na twoje konto i zobaczyć twoje dane. Jeśli mieszkasz z innymi ludźmi to lepiej wyloguj się za każdym razem , gdy odchodzisz od komputera i upewnij się, że funkcja automatycznego logowania jest wyłączona.

Chroń swoje pieniądze – Wydaje się, że każdego tygodnia w wiadomościach pojawia się historia o kimś, kto wysyła pieniądze obcym, a to nigdy się dobrze nie kończy. Kiedy wysyłasz pieniądze przez Internet z niezaufanej strony to transakcja staje się trudniejsza do wyśledzenia z każdą chwilą. Z tego powodu powinieneś ignorować jakiekolwiek prośby o natychmiastowe przesłanie pieniędzy. Prawdopodobnie nie byłbyś pierwszą osobą, która została tego dnia oszukana.

W dodatku, nigdy nie powinieneś podawać swoich informacji finansowych komukolwiek kto o nie poprosi. Te dane obejmują szczegóły rachunku bankowego, numer karty, numer PESEL itd.

Uważaj na podejrzany użytkowników – Mimo tego, że każdy chciałby, aby tak nie było to Internet bywa czasami bardzo niebezpiecznym miejscem więc zawsze powinieneś blokować i zgłaszać jakichkolwiek podejrzanych użytkowników, na których się natkniesz. Ten proces jest prosty, a na stronach z profilami znajdziesz odpowiednie linki, okna czatu czy adres mailowe.

Randkowanie Online: Bezpieczeństwo w wirtualnym świecie

To samo należy zrobić, jeśli zauważysz, że ktoś zachowuje się niezgodnie z Warunkami Świaczenia Usług strony. Takie zachowanie obejmuje: proszenie o pieniądze, nieodpowiednie zachowanie, wysyłanie nękających wiadomości, wyszukiwanie niepełnoletnich użytkowników, wysyłanie spamu i fałszywe profile.

Jeśli zobaczysz którąkolwiek z powyższych sytuacji to zgłoś ją, aby strona pozostała bezpieczna i przyjemna w używaniu dla wszystkich.

Pomyśl zanim coś zrobisz – Mimo tego, że portale randkowe dokładają wszelkich starań, aby chronić swoich członków to i tak musisz być świadomy i działać jeśli zauważysz coś dziwnego. Ogólnie powinieneś unikać: osób, które „muszą” z tobą porozmawiać poza systemem wiadomości serwisu, osób, które twierdzą, że podróżują lub pracują za granicą, osób, które twierdzą, że niedawno owdowiały, wiadomości z linkami, próśb o dane osobowe w celu przesłania prezentów, osób, które znikają na chwilę, aby później powrócić pod innym imieniem, osób, które proszą o pieniądze i każdego, kto wzbudzi twoje podejrzenia.

Wskazówki offline

Dużą część przyjemności z randkowania online stanowi spotkanie się osobiście z osobą, z którą rozmawiałeś w sieci. Jednak nie możesz się dać się ponieść chwili i uśpić swojej czujności.

Nie spiesz się – Jeśli nie jesteś gotowy na spotkanie powiedz to drugiej osobie. Jeśli naprawdę będzie chciała cię poznać to nie będzie dla niej problemem poczekać. Możesz także przeprowadzić swój własny wywiad środowiskowy, aby sprawdzić daną osobą i dodatkowo się zabezpieczyć.

Spotkaj się w miejscu publicznym – Nigdy nie przyjmuj zaproszenia do domu lub miejsca, w którym jest mało ludzi jeśli to wasze pierwsze spotkanie. Wybierz miejsce publiczne i trzymaj się zaludnionych miejsc. Jeśli partner na randce zaprosi cię do siebie to postaraj się odłożyć taką wizytę do kolejnego spotkania. Jeśli ta osoba naprawdę cię lubi to bez problemu poczeka. Jeśli nie jest w stanie tego zaakceptować to jej strata. Po prostu wiedz, że zainwestowałeś w swoje bezpieczeństwo.

Nie pij – Picie alkoholu może zaburzyć twoje myślenie i umiejętność oceny sytuacji więc pamiętaj, aby nie pić więcej niż jednego drinka, jeśli w ogóle musisz. Bądź czujny i tego wieczora pij napoje bezalkoholowe.

Poinformuj znajomego – Pamiętaj, aby powiedzieć komuś, przyjacielowi albo członkowi rodziny, że idziesz na randkę. Miej przy sobie włączony telefon komórkowy.

Randkowanie Online: Bezpieczeństwo w wirtualnym świecie

Przyjedź sam i pilnuj swoich rzeczy osobistych – Przede wszystkim dotrzyj na randkę samodzielnie dzięki czemu będziesz mieć zupełną kontrolę nad tym, w jaki sposób wrócisz do domu. Trzymaj swoje rzeczy osobiste w kieszeni lub torebce, w ten sposób nie musisz się martwić, że ktoś inny będzie miał do nich dostęp i nie naruszy twojej bańki prywatności.

Zwracaj uwagę na odległość – Zawsze rezerwuj pokój w hotelu jeśli wybierasz się  na randkę daleko od domu. Pamiętaj, aby na bieżąco informować rodzinę i przyjaciół, aby wiedzieli gdzie jesteś i mogli po ciebie przyjechać jeśli zajdzie taka potrzeba.

mm

Portalerandkowe24 jest najlepszym miejscem na porady i wskazówki dotyczące randek internetowych. Sprawdziliśmy wszystkie serwisy randkowe, abyś TYmiał pewność najlepszych wrażeń z internetowych randek.

scroll up