Obecnie, setki tysięcy osób korzysta z jakiegoś rodzaju usług kojarzących online, a jeśli zastanawiasz się nad poszukiwaniem partnera w Internecie to możesz nie mieć pewności co do tego, jaki rodzaj swatania jest dla ciebie najbardziej odpowiedni.

Kiedy zaczniesz już szukać odpowiedniego serwisu randkowego, to w niedługim czasie przekonasz się, że różne strony przedstawiają się na wiele sposobów. Niektóre nazywają się usługami kojarzącymi, podczas gdy inne używają nazwy ogłoszeń personalnych.

Aby pomoc ci rozpocząć, opiszemy dwa różne rodzaje i pokażemy czym się od siebie różnią oraz jakie mają wady i zalety.

Ogłoszenia personalne

Portal z ogłoszenia personalnymi to coś, co zazwyczaj nazywa się portalem randkowym, gdzie osoby wolne zakładają swoje profile z opisem siebie, a czasem także kilkoma zdjęciami, w celu znalezienia partnera.

Możesz przeglądać profile innych osób znajdujące się w danym serwisie i/lub odpowiadać na maile otrzymane od osób zainteresowanych twoim profilem.

Może to być bardzo czasochłonne, ponieważ istnieją dosłownie setki czy tysiące profili w zależności od tego, z jakiego serwisu randkowego korzystasz i z łatwością możesz pominąć kogoś, kto może okazać się dla ciebie idealny. Przy takiej ilości profili niemożliwym jest przejrzenie wszystkich.

Zaletą portali z ogłoszeniami personalnymi jest fakt, iż korzystanie z nich jest zazwyczaj darmowe albo bardzo tanie. Zależnie od celu, dla którego korzystasz z serwisu randkowego, to że wiele osób korzysta z tych darmowych portali raczej w celu znalezienia krótkich związków, a nawet jednonocnych przygód niż długotrwałych związków można postrzegać zarówno jako wadę, ale też zaletę.

Wadą serwisu randkowego, który wykorzystuje ogłoszenia personalne to fakt, iż każdy może zobaczyć twój profil. W związku z tym, że profil można stworzyć za darmo i zobaczyć każdy profil kiedykolwiek stworzony jest duże prawdopodobieństwo, że twój profil albo zdjęcie zostanie rozpoznane przez znajomych albo rodzinę, a to może ci się nie spodobać.

W związku z tym, że nie ma sposobu na kontrolowanie informacji podawanych podczas tworzeniu profilu, możesz natknąć się na wiele fałszywych profili na tych portalach. Fałszywy profil to taki, które nie reprezentuje prawdziwej osoby i został stworzony z jednego z kilku powodów. Jednym z tych powodów może być nakłonienie cię do stania się członkiem serwisu randkowego więc jeśli korzystasz z ogłoszeń personalnych to zwracaj uwagę na to, kto do ciebie pisze. Dobrym pomysłem może być przeczytanie naszego artykułu o tym jak rozpoznać fałszywy profil na portalu randkowym.

Związki aranżowane kontra ogłoszenia personalne – dowiedz się, która opcja jest dla ciebie najlepsza
Matchmaking

Matchmaking to zasadniczo sposób na ułatwienie komunikacji. W przypadku ogłoszeń personalnych tworzysz profil i następnie wypełniasz kwestionariusz, który różni się pod względem rodzaju pytań w zależności od strony. Niektóry typowe pytanie odnoszą się do zainteresowań czy tego, czego szukasz u partnera.

Kiedy już wypełnisz taki formularz to zostanie on przeanalizowany przez specjalny program, który porówna twoje odpowiedzi z odpowiedziami potencjalnych partnerów i następnie podsunie sugestie odpowiadających partnerów.

Może ci się wydawać, że lepiej jest przeglądać profile w poszukiwaniu odpowiedniego partnera, ale powyższa metoda ma do zaoferowania kilka zalet.

Być może najbardziej oczywistą zaletą jest możliwości zachowania anonimowości, ponieważ tylko wybrane osoby mogą zobaczyć twój profil. W związku z tym, że informacje podane w momencie tworzenia profilu są często sprawdzane to masz większą pewność, że informacje o potencjalnych partnerach, które otrzymasz są rzeczywiste i że fałszywych profili jest bardzo mało (jeśli w ogóle istnieją).

Kolejną ogromną zaletą jest fakt, iż twój potencjalny partner jest wybierany przy użyciu procesu kojarzenia opartego na postawie psychologicznych i osobistych kryteriów co skutkuje wieloma udanymi skojarzeniami i dzięki temu nie ominie cię żaden odpowiedni partner, tak jak w przypadku samodzielnego przeglądania profili.

Oczywistą wadą usług matchmaking jest ich cena. Istnieją strony, które pobierają ponad 50000 dolarów rocznie za subskrypcję! (zobacz dorgie strony matchmaking tutaj) Jednak wyższa cena może być postrzegana jeśli nie jako gwarancją to chociaż wyznacznik tego, że osoby, które zakładają na takich stronach profile podchodzą poważnie do kwestii znalezienia partnera.

W związku z tym, że członkostwo na stronach matchmaking kosztuje między 200 a 400 dolarów za 3-6 miesięcy to może oznaczać, że singlom, którzy korzystają z tych stron zależy na poprawnym wypełnieniu ankiety co znacznie zwiększa twoje szanse na znalezienie odpowiedniego partnera.

Dlaczego w ogóle korzystać z usług randek online?

Związki aranżowane kontra ogłoszenia personalne – dowiedz się, która opcja jest dla ciebie najlepsza

Być może zadajesz sobie pytanie dlaczego w ogóle randkowanie online jest ci potrzebne. Czy nie lepiej znaleźć partnera w stary dobry sposób wychodząc na imprezę?

Prawdą jest, że zupełnie inny jest natychmiastowy bezpośredni kontakt przy spotkaniu twarzą w twarz, ale jak często zdarza się coś takiego? Niewielu z nas ma czas, aby pielęgnować czasochłonne i zróżnicowane życie socjalne jako sposób na znalezienie partnera, i gdy w końcu uda nam się wyjść z domu to zazwyczaj lądujemy w tych samych znanych miejscach co nie pozwala wyobrazić sobie, że wynik takiego wyjścia może być inny niż ten co zwykle.

Jeśli nie nadajesz się na modela albo lata świetności masz już za sobą to niestety twoje szanse na znalezienie partnera są znacznie mniejsze. Może obejść ten problem tworząc profil na stronie matchmaking, gdzie potencjalny nowy partner jest wybierany na podstawie kompatybilnych osobowości i zainteresowań.

To właśnie powód, dla którego strony matchmaking gwarantują większy sukces niż te z ogłoszeniami personalnymi. Na stronie z ogłoszeniami ludzie mają tendencję do oceniania innych po zdjęciu i czytają czyjś profil tylko i wyłącznie jeśli zdjęcie profilowe jest wystarczająco „interesujące”. Możliwe jest jednak osiągnięcie sukcesu na zwykłym portalu randkowym!

Ponadto, jeśli przedstawienie zostaną ci potencjalni partnerzy wybrani na podstawie kryteriów podobieństwa to ziarno przyjaźni może zostać zasiane nawet jeśli nie przekształci się potem w romantyczny związek.

mm

Portalerandkowe24 jest najlepszym miejscem na porady i wskazówki dotyczące randek internetowych. Sprawdziliśmy wszystkie serwisy randkowe, abyś TYmiał pewność najlepszych wrażeń z internetowych randek.

scroll up