Zanim zajmiemy się niektórymi faktami dotyczącymi randkowania online, o których wydaje się, że nikt nie mówi to chcę zaznaczyć, że popieram tę gałęź przemysłu, której notabene zawdzięczam swój obecny związek. Po wymianie wiadomości z kilkoma osobami i braku zaangażowania, w końcu kilka lat temu zdecydowałem się zrobić duży krok i bardzo szybko znalazłem swoją obecną dziewczynę. Wciąż o tym pamiętając popieram randkowanie online i jego założenia i namawiam każdego, kogo znam, aby tego spróbował, ponieważ nigdy nie wiesz, kogo możesz poznać.

Z drugiej strony, zdecydowanie ostrzegam ludzi, dla których randkowanie online jest nowością, przed takimi oto rzeczami

Nieaktywne profile naprawdę istnieją

Randkowanie online to przemysł, który stał się ofiarą własnego sukcesu, ponieważ im więcej osób znajduje miłość tym więcej profili pozostaje uśpionych i nieaktywnych. Podczas gdy to fantastyczne wieści dla tych, którym udało się znaleźć szczęśliwy związek to okropna wiadomość dla kogoś, kto wysyła wiadomość użytkownikowi, który już nie loguje się na swoje konto. Mówi się, że 96% użytkowników portalu eHarmony nie sprawdza swojego konta albo nie płaci za członkostwo. W serwisie Match odsetek ten wynosi 93%. Co to dla ciebie oznacza? Oznacza to, że na 100 osób, do których wyślesz wiadomość tylko garstka ją w ogóle przeczyta.

Wspomniane statystyki mają już pięć lat i zostały opublikowane przez OKCupid, ale podobno bieżące dane nie różnią się tak bardzo. Po tym jak Match kupił OKCupid w 2011 roku, ten konkretny artykuł został zdjęty ze strony, ale można go było przeczytać gdzie indziej, a szkoda i tak została już wyrządzona. Ważne, aby pamiętać o tym, że artykuł został opublikowany przez ówczesnego konkurenta obu portali więc te dane powinny być używane ostrożnie.

Przez lata, powstało wiele pozwów, które obejmowały Match i jego brak aktywnych użytkowników i wydaje się, że spowodowało to pewne problemy w całym przemyśle. Mimo tego, że większość tych pozwów pochodziła od rozwścieczonych użytkowników, to niektóre posunęły się do przodu i wykazały, że kilka profili było fałszywych, a inne były prowadzone przez pracowników firmy, aby skłonić użytkowników do odnowienia członkostwa. Wszystkie te sprawy były oddalone przez sąd, ale z najświeższej sprawy dowiedzieliśmy się kilku ważnych rzeczy;

  • Po pierwsze, Match w swoich warunkach świadczenia usług stwierdza, że nie sprawdza swoich użytkowników.
  • Po drugie, nie biorą odpowiedzialności za fałszywe albo nieaktywne profile.

Prawdy o Randkowaniu Online, o których nikt nie mówiOznacza to, że nawet jeśli zarzuty były prawdziwe to Match nie musi podejmować żadnych działań albo potwierdzać ich w żaden sposób. Z oczywistych powodów zepsuło to doświadczenie wielu użytkowników. To jedna z najważniejszych rzeczy, na które trzeba uważać jeśli dopiero wkraczasz na arenę randkowania online. Nieaktywne profile naprawdę istnieją więc jeśli rzadko otrzymujesz odpowiedzi to nie zniechęcaj się.

Natkniesz się na oszustów

Istnieje pewna ilość profili oszustów na portalach randkowych, chociaż stanowią one znikomy odsetek całości. Jednak, uważa się, że prawie ćwierć miliona osób została styka się z oszustem na portalu randkowym każdego roku, co daje łączy koszt około 60 miliardów dolarów każdego roku. Jeśli nie będziesz uważny to łatwo możesz paść ofiarą takiego oszustwa.

W celu pokazania szkód, jakie tacy oszuści mogą wyrządzić przestawię przykład. Po zarejestrowaniu się na Match, kobieta z Nowego Jorku bardzo chciała zobaczyć, z kim się spotka, wielu z nas podziela tę ekscytację. Poznała kogoś, kto mówił, że służy w Afganistanie. W miarę jak ich rozmowy nabierały tempa okazało się, że kobieta wysłała mężczyźnie ponad 25000 dolarów przez Internet. Niestety to nie jedyna historia jaka pojawiła się w Internecie i to nie jedyna kobieta, która dała się nabrać na taką sztuczkę. Zarówno mężczyźni jak i kobiety wysyłali pieniądze obcym ludziom, których poznali na serwisach randkowych, a sprawa stała się tak poważna, że FBI wypuściło raport omawiający bezpieczeństwo w sieci.

Prawdy o Randkowaniu Online, o których nikt nie mówi

Poza przesyłaniem pieniędzy obcym ludziom za granicę są też historie opowiadające o bardziej trwałych szkodach takich, jak obrażenia albo nawet śmierć. Nie tak dawno temu pojawiła się rozpowszechniona historia o kobiecie, która poznała mężczyznę na Match i spotkali się na kilka randek.

Kiedy kobieta chciała się wycofać, mężczyzna kilkakrotnie dźgnął ją nożem. Niedługo potem, Match musiał się zmierzyć z kolejnym pozwem i tym razem podjęli działania. W wyniku tej sprawy postanowili zacząć prowadzić wywiady środowiskowe.

Prawdę powiedziawszy, nowe wywiady środowiskowe wcale nie pomogły. Match przyznał na samym początku, że takie sprawdzanie „niewiele pomżę”. Nawet pracownicy firmy przyznali, że proces sprawdzania miał wady i nie chcieli, aby użytkownicy mieli fałszywe poczucie bezpieczeństwa. Czy Match naprawdę próbował pomóc  czy chcieli po prostu zachować pozory wobec wschodzącego problemy dla rozgłosu? W każdym wypadku, członkowie pozostają narażenie, a teraz bardziej niż kiedykolwiek ważne jest, aby zachowywać się rozsądnie w sieci. Jeśli czujesz, że coś jest nie tak to zostaw daną osobę w spokoju i rozmawiaj tylko z osobami, którym mżesz zaufać.

Randkowanie Online może zniszczyć intymność

Mimo wszystkich wskazówek dotyczących bezpieczeństwa i porad odnośnie pierwszej randki z osobą poznaną online, wciąż uważa się, że około jednej trzeciej kobiet idzie do łóżka na pierwszej randce. Jeśli szukasz raczej seksu bez zobowiązań niż poważnego związku to dla ciebie wygodna statystyka. Jeśli jednak szukasz czegoś poważniejszego to oznacza dla ciebie kłopoty.

Rozmawiając z kimś online łatwo jest dyskutować na różne tematy codziennie i nawet po ustaleniu pierwszej randki rozmowy wciąż się będą toczyć. Problem polega na tym, że wydaje nam się, że znamy kogoś lepiej niż w rzeczywistości. Mamy fałszywe poczucie, że wiemy na jakim etapie jest relacja. Jasne, wiesz, że ona lubi jeść makaron i grać w badmintona we wtorki, ale i tak wciąż jesteście sobie obcy. Eksperci twierdzą, że większość par, które dotrwają do pierwszej randki mają nieodpowiednie nastawienie, ponieważ już czują się jakby były na kilku randkach wcześniej i wydaje im się, że pierwsza randka jest już trzecią albo czwartą.

Jednak, pierwsza randka to pierwsza randka bez względu na to, jak dużo rozmawialiście ze sobą online. Tak wiele osób uprawia seks na pierwszej randce, ponieważ zalotne wiadomości wysyłane do siebie i napięcie seksualne będą na wysokim poziomie zanim nawet dwie osoby się spotkają. Zazwyczaj pierwsza randka stanowi kontynuację rozmów z wiadomości dopóki któreś z partnerów nie wyląduje u drugiego w domu na koniec wieczoru.

Prawdy o Randkowaniu Online, o których nikt nie mówiZatem w czym tak naprawdę tkwi problem? Kiedy zaczynasz randkować online łatwo uwierzyć, że piszesz wiadomości z miłością swojego życia. Kiedy wreszcie spotykacie się osobiście to wszystko może wydawać się raczej rozczarowujące, ponieważ w głowie nastawiłeś się za bardzo na to spotkanie. Jednak nie chcemy, żeby wszystkie te wiadomości poszły na marne, ponieważ chcemy sami się przekonać, że „przecież coś w tym było” zatem kończy się na seksie. Wyobraź sobie miliony osób, które robią to w tym samym momencie i strony takie jak Match stają się niczym więcej niż miejscem do znalezienia jednonocnej przygody.

Jeśli szukasz czegoś bardziej poważnego to musisz być uważny, aby nie dać się ponieść emocjom, ponieważ to naprawdę może być brzemienne w skutki. Może się zdarzyć tak, że naprawdę coś cię połączy z drugą osobą, ale idąc z kimś do łóżka natychmiast możesz popsuć całą magię. Co się stało z zasadą, że trzeba najpierw kogoś dobrze poznać zanim wskoczy się razem do łóżka?

Staniesz się powierzchowny

W życiu zawsze uczono nas, że zbyt duży wybór to dobra rzecz, ale w przypadku randkowania online może to naprawdę zmienić twój sposób myślenia. Kiedy stajesz w obliczu tysięcy różnych profili to szybko stają się one po prosty twarzami i każdy wie, że jeśli wybieramy kogoś tylko na podstawie wyglądu to nic z tego nie będzie. Mimo to łatwo jest popaść w zwyczaj wybierania najpiękniejszych osób z morza twarzy, ponieważ jest to łatwiejsze niż czytanie profili i wydaje się być najlepszym systemem.

W ciągu zaledwie kilku tygodni przejdziesz od czytania każdego profilu i ich szczegółowego analizowania do dyskwalifikowania kogoś tylko dlatego, że zdjęcie profilowe jest zamazane. Potem, zaczniesz odrzucać ludzi dlatego, że źle napisali jakieś słowo albo zrobili kiepskie selfie albo dlatego, że nie lubisz pisowni ich imienia. Wszyscy ci ludzie, których odrzucisz w sekundę mogą potencjalnie być tymi, z którymi masz najwięcej wspólnego, a to wszystko dlatego, że randkowanie online sprawia, że ludzie stają się powierzchowni.

Prawdy o Randkowaniu Online, o których nikt nie mówiOczywiście rozwiązaniem tego problemu jest każdorazowe zaglądania w głąb człowieka i robienie regularnych przerw od randkowania online. Jeśli czujesz, że odrzucasz ludzi z błahych powodów to znaczy, że musisz zrobić sobie kilka dni przerwy od komputera i wrócić ze świeżym podejściem. Jak tylko się tego nauczysz to może znajdziesz kogoś, kto interesuje się tym samym co ty mimo tego, że ma inny kolor włosów niż normalnie ci się podoba.

Związki, gdzie partnerzy są innej rasy zdarzają się rzadko

Wiemy, że świat randkowania online jest pełen płytkich ludzi, ale przynajmniej wiesz co zrobić, aby nie dołączyć do tego grona. Kolejny problem z randkowaniem online to brak różnorodności pomiędzy ludźmi, którym udaje się rozpocząć związek. Zawsze się cieszę, gdy widzę, że pary poznają się przez portale randkowe bez względu na to jakiej są rasy albo wyznania, ale brak różnorodności jest przerażający.

Niedawne badanie wykazało przede wszystkim, że najczęściej odpowiedzi na wysłane wiadomości otrzymują biali mężczyźni. Z kolei biali mężczyźni najrzadziej odpowiadali na wiadomości od osób innej rasy. Badanie pokazało także, że czarne kobiety najrzadziej dostają odpowiedzi na wiadomości.

Dowiedzieliśmy się także, że ponad połowa białych kobiet twierdzi, że wolałyby spotykać się z osobą tej samej rasy. Białe kobiety wyraźnie pożądają białych mężczyzn, a Latynoski i Azjatki pokazują jeszcze większe pożądanie wobec białych mężczyzn.

Prawdy o Randkowaniu Online, o których nikt nie mówiBadanie zostało przeprowadzone przez OKTrends (blog należący do OKCupid) więc spotkało się ze sceptyczną reakcją, gdy jego wyniki się pojawiły, ale niezależnie badanie przeprowadzone przez Narodową Fundację Naukową wykazało dokładnie takie same rezultaty. Dlaczego ma to znaczenie? Pokazuje to, że nie każdy startuje z tego samego poziomu jeśli chodzi o randkowanie online, a biali mężczyźni wydają się być wyborem każdego podczas gdy inne rasy są ignorowane ze złych powodów.

Podsumowanie

Oto sześć wielkich prawd dotyczących randkowania, o których nikt nigdy nie mówi, a powinny być one głównymi aspektami branymi pod uwagę przed rejestracją na serwisie randkowym. Oczywiście randkowanie online to fantastyczne narzędzie i mnie samemu udało się znaleźć miłość, ale musisz być ostrożny po tym co właśnie przeczytałeś. Jeśli zdecydujesz się spróbować randkowania w sieci to zadbaj o swoje bezpieczeństwo i powodzenia!

mm

Portalerandkowe24 jest najlepszym miejscem na porady i wskazówki dotyczące randek internetowych. Sprawdziliśmy wszystkie serwisy randkowe, abyś TYmiał pewność najlepszych wrażeń z internetowych randek.

scroll up