Portale randkowe kontra aplikacje do randkowania

Zanim pojawił się Internet najbardziej popularnym sposobem na poznawanie partnera było wyjście do baru. Potem pojawiła się poczta elektroniczna, a niedługo później powstały pierwsze serwisy randkowe. Przez wiele lat, użytkownicy tych stron te byli postrzegani jako „zdesperowani” i w pewien sposób napiętnowani. Jednak w minionych latach zaobserwowany szybki wzrost popularności smartfonów i mobilnych aplikacji. Tinder i podobne aplikacje stanowią obecnie zwyczajną część życia, a osobom zapracowanym dają wiele możliwości. Jednak nasuwa to ważne pytanie – jeśli szukasz miłości to co jest lepszym wyborem: portale randkowe czy aplikacje do randkowania?

Portale randkowe kontra aplikacje do randkowania

Porównania

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na fakt, iż większość portali randkowych oferuje także aplikacje i stanowi to zazwyczaj część podstawowego pakietu członkowskiego danego serwisu. Zazwyczaj, członkostwo daje dostęp zarówno do strony, jak i aplikacji za darmo, ale za wersje komputerowe trzeba wnieść drobną opłatę.

Z drugiej strony, aplikacje do randkowanie nie mają komputerowego odpowiednika i są zazwyczaj zupełnie darmowe. Obecnie, aplikacje zarabiają raczej na zakupach dokonywanych wewnątrz aplikacji i reklamach niż na swoich klientach, co pomaga im pozostać darmowymi. Przykładowo, Tinder jest obecnie jedną z najbardziej popularnych aplikacji i jest zupełnie darmowa. Jeśli jednak chcesz się zarejestrować w „Tinder Plus” to za niewielką opłatą będziesz mógł wyszukiwać poza granicami twojej lokalizacji, a nawet ponownie załadować błędny przesunięcie zdjęcia.

Baza klientów

Większość osób nie przejmuje się opłatami dopóki czują, że poznają odpowiednią ilość osób dzięki danej usłudze. Prawdę mówiąc, może istnieć zauważalna różnica między portalami i aplikacjami po prostu ze względu na pobierane opłaty. Jeśli aplikację można pobrać za darmo to ktoś może ją zainstalować dla żartu albo nie będzie jej traktował zbyt poważnie. Z drugiej strony, ludzie, którzy płacą za usługi randkowe będą chcieli wykorzystać w pełni wydane pieniądze i będą poważnie podchodzić do całej sprawy. W ciągu ostatnich 10 lat, ceny portali randkowych wzrosły dwukrotnie, a darmowych aplikacji jest teraz więcej niż kiedykolwiek. W ten sposób przepaść między tymi dwoma mediami jest teraz jeszcze większa.

Jednak ta zasada nie została wykuta w kamieniu i czasami może działać zupełnie odwrotnie. Przykładowo, wiele osób znalazło trwałe związki na Tinderze, podczas gdy inni wciąż mają z tym trudności na portalu Match. Popularne przekonanie mówi, że „dostajesz to, za co płacisz” więc jest „większe prawdopodobieństwo”, że znajdziesz miłość na stronie, gdzie każdy dokonał pewnej inwestycji.

W rzeczywistości, większość współczesnej populacji posiada smartfona zatem będzie próbowało swoich sił zarówno na serwisach, jak i w aplikacjach. Kluczowa różnica pomiędzy tymi dwoma mediami polega na tym, jak podchodzą do nich użytkownicy. Członkowie portalu Match są bardzo poważni i naprawdę szukają miłości, podczas gdy ci, którzy korzystają z Tindera są bardziej zabawowi i mają luźniejsze podejście do całej sprawy. Czasami takie podejście jest lepsze, ponieważ nie wywiera presji, aby poszukiwania randki były udane.

Serwisy randkowe – Zalety

Portale randkowe istnieją już od dłuższego czasu i dają potwierdzone rezultaty. Znaczna ilość małżeństw to wynik udanych spotkań w efekcie randkowania online i te właśnie szczęśliwe historie nie mogą być niezauważone.

Dla osób, które mają ograniczony krąg znajomych lub tych, którzy pracują z domu to może okazać się świetną opcją. W sytuacjach, w których możliwości poznania nowych osób są ograniczone, portale randkowe pomagają zapełnić lukę i podtrzymać tak potrzebną interakcję z ludźmi.

Niektóre serwisy randkowe umożliwiają filtrowanie według pewnych wymagań, co oznacza, że możesz szukać osób o podobnych upodobaniach. Jeśli interesujesz się konkretną dyscypliną sportu, gatunkiem muzyki albo filmu to możesz zamieścić to na swoim profilu i odezwać się do osób, które mają podobne zainteresowania, co zwiększy twoje szanse na znalezienie kogoś, z kim znajdziesz wspólny język.

W porównaniu do aplikacji, strony randkowe oferują o wiele więcej filtrów i opcji wyszukiwania co oznacza większe prawdopodobieństwo znalezienia kogoś podobnego do ciebie.

Serwisy randkowe – Wady

Początkową opłata wstępna na większości portali może wywołać stres związany z poszukiwaniem partner. Opłata może wpłynąć na twoją pewność siebie i zmusić do kontaktowania się z ludźmi z desperacją a nie przyjemnością.

Cały proces może także stać się dość przytłaczający ze względu na wiele różnych opcji wyszukiwania. Czasami zamykamy się w ramach ustalonych filtrów. Dlatego zawsze powinieneś robić przerwę co kilka miesięcy, aby się zresetować.

Aplikacje do randkowania – Zalety

Z aplikacją znacznie łatwiej rozpocząć randkowanie online niż w przypadku serwisu, ponieważ nie wymagają one wypełnienia testów osobowościowych ani żadnych dodatkowych kroków. Po rejestracji wystarczy po prostu dodać kilka zdjęć i krótki opis profilu i gotowe. W przypadku portali randkowych zazwyczaj musi upłynąć kilka dni zanim się z kimś skontaktujesz.

Aplikacje także wprowadziły randkowanie online do XXI wieku i zniosły piętno, które było z tym łączone tak długo. Randkowanie online nie wymaga siedzenia w domu przy komputerze, ponieważ możesz z niego korzystać wszędzie i o każdej porze. Obecnie, aplikacje do randkowanie są używane przez miliony towarzyskich osób, które szukają ludzi podobnych do siebie.

Tylko dlatego, że trzeba wypełniać testu osobowościowego podczas rejestracji nie oznacza, że nie dowiesz się kompletnie niczego. Większość aplikacji korzysta z możliwości logowania przez Facebook, co oznacza, że zobaczysz nie tylko wspólnych znajomych, ale także wspólne zainteresowanie, które spełnią podobną funkcję jak rozmaite testy kompatybilności.

Większość aplikacji decyduje się na korzystanie z twojego prawdziwego imienia i nazwiska, a nie wymyślonej nazwy użytkownika, co znacznie ułatwia nawiązanie z kimś kontaktu. Ze względów bezpieczeństwa większość unika podawania nazwiska, ale już sama znajomość imienia może pomóc przy początkowych rozmowach.

Aplikacje do randkowania – Wady

Podczas gdy aplikacje do randkowania są często polecane ze względu na swój prosty interfejs, to niektórzy potrzebują większej ilości opcji wyszukiwania. W aplikacjach większa część wyszukiwania sprowadza się do zdjęć profilowych, co może okazać się niebezpieczne, ponieważ to ocenianie książki po okładce.

Ponadto, większość aplikacji używa funkcji lokalizacji jako sposobu wyszukiwania osób w pobliżu. W większości przypadków jest to bezpieczne, ale zawsze należy pamiętać, aby dbać o bezpieczeństwo, ponieważ taka funkcja może zachęcić kogoś do popełnienia przestępstwa.

Portale randkowe kontra aplikacje do randkowania Podsumowanie

Generalnie, nie ma jednej „najlepszej” opcji, ponieważ wszystko sprowadza się do osobistych preferencji i tego, czego szukasz. Jeśli jesteś elastyczny i chcesz poznać fajnych ludzi to aplikacje do randkowania mogą ci się spodobać. Jeśli jednak chcesz się ustatkować to portale randkowe prawdopodobnie okażą się lepszym wyborem dla ciebie. Oczywiście, nie ma przeciwwskazań przed korzystaniem z obu opcji – dzięki wszystkim fantastycznym technologiom wchodzącym na rynek szkoda byłoby nie skorzystać ze wszystkich dostępnych możliwości.

mm

Portalerandkowe24 jest najlepszym miejscem na porady i wskazówki dotyczące randek internetowych. Sprawdziliśmy wszystkie serwisy randkowe, abyś TYmiał pewność najlepszych wrażeń z internetowych randek.

scroll up