Randkowanie online to obecnie ogromna gałąź przemysłu i wydaje się, że każdy spróbował tego chociaż raz. Dzięki zwykłemu smartfonowi możesz spotkać się z kim chcesz i kiedy chcesz. Rezultaty są bardzo pozytywne, ponieważ zwiększyła się ilość związków i ślubów od czasu rozkwitu randkowania w sieci. Mówi się, że związki rozpoczęte online są bardziej udane niż te, które powstały w inny sposób, ponieważ dwie osoby przeszły pewnego rodzaju proces odsiewu, aby się znaleźć.

Wciąż jednak istnieje grono osób, którym brakuje znajomości specyficznej etykiety randkowania online. Jest kilka kluczowych błędów popełniane przez uczestników świata randek online, które mogą zniwelować szanse na znalezienie kogoś. W Internecie można znaleźć wiele informacji odnośnie tego, jak znaleźć partnera, ale niewiele na temat tego, czego nie powinno się robić. Zebraliśmy trzy największe popełniane błędy. Wyciągnij lekcje z tych pomyłek, aby udoskonalić swoje poszukiwania drugiej połówki.

Wymyślanie usprawiedliwień dla rzeczy nie do zaakceptowania

Jednym z największych błędów, które mężczyźni popełniają randkując online jest ignorowanie rzeczy nie do zaakceptowania, które mają tuż przed oczami. Co gorsze, wielu facetów wymyśla usprawiedliwienia i mówi: „tak, ale…”. Randkowanie w sieci to fantastyczne narzędzie, ponieważ możesz wypisać dokładnie to, czego szukasz i spróbować znaleźć kogoś, kto idealnie ci odpowiada. Jeśli zaczniesz ignorować te rzeczy tylko dlatego, że ktoś podoba ci się z wyglądu na zdjęciu profilowym to koniec końców zrobisz coś, co zaprzecza twojemu celowi.

Błędy, które popełniają mężczyźni randkując onlinePrzykładowo, jeśli nie chcesz być z kimś, kto pali to pewnie napisałeś to na swoich profilu z jakiegoś powodu. Może sam niedawno rzuciłeś palenie i nie chcesz wrócić do nałogu albo byłeś kiedyś w związku z kimś, kto palił nałogowo. W każdym bądź razie masz swoje powody, dla których nie chcesz być z kimś uzależnionym od papierosów. Jednak jeśli zignorujesz swoje preferencje i zaczniesz spotykać się z osobą, która pali tylko dlatego, że ci się podoba to twoje wysiłki znalezienie odpowiedniej dziewczyny już z góry są skazane na niepowodzenie.

Rozwiązanie

Udany związek nie powstaje na bazie wzajemnego fizycznego upodobania. Jednym ze sposobów, w jaki możesz odsiać pięknych ludzi z niepożądanymi cechami jest umieszczenie na swoim profilu listy tego, czego nie lubisz i co cię zniechęca do drugiej osoby. Jeśli masz konto na stronie, która nie daje takiej możliwości, uważnie przeczytaj profil zanim zdecydujesz się wysłać danej osobie wiadomość. Powiedzmy, że nie chcesz zaczynać związku na odległość. Jeśli nie przeczytasz dokładnie profilu każdego, kim jesteś zainteresowany to może skończyć się na tym, że będziesz rozmawiać z kimś, kto mieszka daleko, co podważy twoje intencje.

Czasami lista rzeczy nielubianych może być łatwo zmieniona, np. jeśli osoba, którą jesteś zainteresowany nie lubi palaczy, a ty właśnie chcesz rzucić palenie to taki związek właściwie może okazać się pomocny. Po pójściu na randkę, kiedy zdasz sobie sprawę, że naprawdę spodobała ci się ta dziewczyna, będziesz bardziej zmotywowany, żeby rzucić palenie, aby dalej móc się z nią spotykać. Jeśli rzeczy nielubiane są drobne to można nad nimi popracować, ale coś bardziej istotnego może sprawić, że okaże się, że tylko marnujesz czas. Pamiętając o tym, spróbuj znaleźć potencjalne nieakceptowalne czynniki przy pierwszym czytaniu czyjegoś profilu.

Szukanie jedynie seksu

O seksie powinieneś wspomnieć tylko osobie, która wyraźnie napisała na swoim profilu, że jest tym zainteresowana. W innym wypadku nie powinieneś poruszać tego tematu. Jeśli ona nie w żaden sposób zachęca do komentarzy dotyczących seksu, a ty powiesz coś z podtekstem możesz wyjść na zboczeńca.

Błędy, które popełniają mężczyźni randkując onlineJeśli seks jest twoim priorytetem, w przeciwieństwie to rozpoczynania związku i poznania kogoś lepiej, to istnieją strony i aplikacje przeznaczone wyłącznie dla osób szukających przyjaźni z „przywilejami”. Randkowanie online jest dla tych, którzy chcą znaleźć kogoś, z kim nawiążą relację w i poza sypialnią. Jeśli jedyne na czym ci zależy to fizyczny aspekt poznawania ludzi, to upewnij się, że trafiłeś na odpowiednią stronę. Możesz poczytać o niezobowiązującym randkowaniu tutaj jeśli bliski jest ci taki sposób myślenia.

Rozwiązanie

Przy tak dużej ilości dostępnych obecnie możliwości w przypadku randkowania, bardzo łatwo znaleźć stronę, która zaspokoi twoje potrzeby. Jeśli szukasz wyłącznie seksu to istnieją strony, które spełnią twoje potrzeby. Jeśli szukasz poważnego związku to musisz przykuć uwagę kobiet. Niektórzy mężczyźni mają mylne wyobrażenie, że teksty na podryw dają wrażenie pewności siebie, ale prawda jest taka, że większość kobiet myśli wręcz odwrotnie. Oczywiście, kobiety chętnie rozmawiają o seksie, ale muszą czuć się pewnie i muszą ufać osobie, z którą o tym rozmawiają.

Zdarza się tak, że szukasz poważnego związku, jednak twoje potrzeby seksualne są równie ważne. W takiej sytuacji musisz przyjąć odpowiednie podejście. Przykładowo, pierwszą i najbardziej skuteczną rzeczą, jaką możesz zrobić jest przejrzenie profili, aby sprawdzić czy jest ktoś, kto ma takie same potrzeby seksualne jak ty. Błąd, który popełniają zarówno mężczyźni, jak i kobiety to przekonanie, że randkowanie online daje im prawo do rozmawiania o wszystkim. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj. To po prostu nie jest prawda – przypomnij sobie ostatni raz, gdy podszedłeś do kogoś w klubie i od razu zacząłeś rozmawiać o seksie? Po tym, jak lepiej poznasz osobę, z którą rozmawiasz i poczujesz się pewnie w jej towarzystwie będziesz mógł zacząć rozmawiać o bardziej osobistych sprawach.

Frustracja spowodowana odrzuceniem

Mężczyźni i kobiety mogą mieć zupełnie odmienne poglądy na to, jak powinno się radzić sobie z odrzuceniem. Kobiety wolą przeczytać krótką wiadomość podczas gdy mężczyźni woleliby nie w ogóle nie dostać odpowiedzi. Jednak zdarza się, że ludzie reagują różnie. Mężczyźni ignorują wiadomości od osób, którymi nie są zainteresowani, a kobiety wysyłają wiadomości odmowne, których mężczyźni nie lubią czytać.

Błędy, które popełniają mężczyźni randkując onlineNiestety, na portalach randkowych jest minimalny odsetek osób, które wysyłają obelżywe wiadomości osobie, która je odrzuciła. To nie tylko negatywnie wpływa na kobietę, która otrzymała taką wiadomość, ale w dzisiejszym świecie może z łatwością i błyskawicznie rozprzestrzenić się po mediach społecznościowych. Poza tym, niektórzy mężczyźni nie lubią być ignorowani, co może uczynić randkowanie online przerażającym dla kobiet. Jeśli odpowiedzą odmowne to będą musiały znieść tyradę obelg. Jeśli postanowią zignorować wiadomość będą uważane za niegrzeczne. W takich sytuacjach kobieta może po prostu zdecydować, że całkowicie rezygnuje z randkowania online.

Rozwiązanie

Zawsze musisz liczyć się z odrzucenie. Nic na to nie poradzisz, ale możesz kontrolować swoją reakcję. Co prawda, odrzucenie może zniszczyć twoją pewność siebie i obniżyć twoje poczucie własnej wartości, ale nie ma potrzeby, aby brać odrzucenie tak bardzo do siebie. Na pewno lepiej dowiedzieć się, że dziewczyna nie jest tobą zainteresowana na samym początku niż chodzić na randki i dopiero wtedy odkryć, że ona właściwie nigdy nie była tobą  zainteresowana, prawda?

W dodatku, niektóre odrzucenia nie mają nic wspólnego z tobą, a można je raczej przypisać działaniu czynników zewnętrznych, jak brak wolnego czasu albo niespodziewana choroba w rodzinie. Jeśli w ogóle nie otrzymasz odpowiedzi możesz wysłać kolejną wiadomość. Jeśli znowu nie otrzymasz odpowiedzi to pora napisać do innej kobiety. Nie ma sensu rozwodzić się nad kimś, od kogo nigdy nie dostaniesz wiadomości zwrotnej.

Ostatecznie, nie masz pojęcia w jakiej sytuacji znajdują się osoby, do których piszesz więc nie masz prawa ich oceniać albo obrażać jeśli cię odrzucą. Dlaczego nie dać komuś przywileju wątpliwości nie biorąc sobie do serca ich odmowy? Bezpośrednia odmowa jest lepsza, ponieważ dzięki możesz iść naprzód i na pewno nie padniesz ofiarą oszustwa na serwisie randkowym.

Podsumowanie

Musisz podjąć decyzję. Czy będziesz się wkurzać na otrzymywane wiadomości, nad którymi nie masz żadnej kontroli? Czy raczej skupisz się na tym, co pozostaje w zasięgu twojej kontroli. Unikaj powyższych błędów i może uda ci się znaleźć drugą połówkę w odpowiedni sposób!

mm

Witaj! Jestem redaktorem Portalerandkowe24. Przetestowa³em wiele serwisów randkowych, oraz tutaj na blogu przedstawiê Tobie moje najlepsze rady i wskazówki dla mê¿czyzn.

scroll up